Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdekes szak a jogász szak?

Érdekes szak a jogász szak?

Figyelt kérdés
Idén érettségizem, és beadtam az ELTE-re jogász szakra a jelentkezésem. Csak az aggaszt, hogy nem fogom-e megbánni, mivel sokan mondták, hogy magolásból és törvényekből áll az egész. És lehet hamar megunnám. Nagyon népszerű és keresett szak, de mennyire lehet bírni öt évig? Mivel a képzés osztatlan, így még később más szakra sem tudnék átmenni.

2019. ápr. 9. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Egyetemre általában nem azért megy az ember, mert érdekes, hanem papírért. A magyar egyetemek sokszor nem korszerűek, a tanultak a munkaerőpiacon kevéssé hasznosíthatók. Ha érdekelnek a jogszabályok, érdekesnek fogod találni a szakot, egyébként halálra fogod unni magad. A legnagyobb baj viszont az, hogy telített a szakma, így a rengeteg tanulás után lehet, hogy nehezen fogsz tudni érvényesülni.
2019. ápr. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%
Az első jól írja, valóban telített szakma már manapság, nincs belőlük hiány így sokkal nehezebb érvényesülni mint annak idején lehetett, az átlag jogászokra ma már nincs kereslet.
2019. ápr. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom már az egyetemi évek alatt jol kell helyezkedni. Sok törvényt kell megtanulni, ez igaz, de egyre inkább hajlanak a gyakorlati képzésre. Ha szeptemberben jossz akkor mar harmadik évfolyam lesztek az uj rendszerben, nektek még több gyakorlati tárgyak, Uj dékán is lesz, szoval biztosan lesz változás. Tantervmódosítás megint tervben van. Törvényeket mindig is meg kell tanulni, mert az segit leginkabb átállni a jogászi gondolkodásmódra, de azt mondjak sok minden a gyakorlat alatt fog összeállni. 5 ev, azaz 23-24 eves leszel ha időben vegzel, akkor meg siman elkezdhetsz bármi mást ami erdekel. Nne héten lehet bírni 5 evig, érdemes elmenni a közepén Easmusra. S mondom, a tovabbiakban sokat szamit hogyan helyezkedsz mar egyetem alatt :)
2019. ápr. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Az előzőhöz én annyit tennék hozzá, hogy az első év borzasztóan unalmas. Rengeteg történeti tárgy van, egy kevés hatályos jog és a római az, ami izgalmas. Szóval ha első év után úgy érzed ez unalmas neked és nem a te világod, az nem feltétlenül azt jeletni, hogy tényleg nem tettszik neked hanem, hogy az első év dög unalmas. Másodévtől indul be az igazi buli. Szerintem mindenképp érdemes és érdekes a jog tanulás és millióképp lehet később a hasznodra még akkor is ha nem valamelyik klasszikus jogászi pályán akarsz elhelyezkedni. Ha meg mégis valami klasszikus jogászi szakma érdekel akkor sem kell aggódni a telítettség miat,t csak jól tanulni, versenyeken indulni és jól dolgozni. Ezek előbb-utóbb meghozzák a gyümölcsöket, lehet bármilyen telített a szakma. Az ötéves képzés alatt meg bőven lesz időd minden jogágban és versenyben (legyan az TDK, vagy perbeszédverseny stb.) kipróbálni magad. Szóvaé én csak ajánlani tudom, hajrá!
2019. ápr. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem halálosan unalmas... Legalább is számomra az volt. Még az olyan tárgyak is képesek voltak halálra untatni, mint a büntetőjog vagy az alkotmányjog.

Én úgy jártam, hogy pont a már leköszönő eljárásjogot tanították meg a mi évfolyamunknak, mert a vizsga után nem sokkal hatályba lépett az új törvény ( új Közig. eljárás, új pp., új be.) Semmire tudjuk használni az akkor megtanultakat. Igaz, hogy akkor már rég kész volt az új, leendő törvény szövege, azt tanították ezek a szerencsétlenek, ami épp akkor még hatályban volt... Nagy bajok vannak a jogi oktatásban más oldalról is. Semmi gyakorlati tapasztalatot nem szerzel. Jól van, kedves kollégák, magolják ezt be, meg ezt... aztán majd kezdenek vele, amit akarnak. Az előadásoknak nulla értelme van, mert azt mondják el, ami a tankönyvekben is elolvasható. A szemináriumokon se történnek sokkal hasznosabb dolgok, csak újra ugyanazt hallod, és a zh-kat megírod.

Ha érdekelnek a halál unalmas jogszabályok, és szeretsz másolni, és olvasni feleslegesen 3-szor annyit a dagályosan fogalmazott tankönyvekből, mint ami a lényeg lenne, és szeretnél idegösszeroppanást kapni heti rendszerességgel, akkor ménj jogra.

Én pórul jártam, mert belém erőltették, hogy menjek erre a szakra, hisz lesz majd jó állásom, sokat lehet keresni vele, stb... Azt elfelejtették, hogy ma Magyarországon kb. kétszer annyi jogász van, mint amennyit képes a piac felvenni.

2019. ápr. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
* "másolni" helyett "magolni"-t értettem
2019. ápr. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!