Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségin hogyan működik a...

Érettségin hogyan működik a duplázás?

Figyelt kérdés
Ugye van a matek,magyar,töri egy idegen nyelv és egy választott tárgy. De ha nekem 2 választott tárgyam van ami az adott egyetemhez kötelező és az a 2 tárgy nagyon jól sikerült,de a többi nem, akkor a 2 választottat duplázzák meg?

2019. ápr. 12. 06:30
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Igen, ugy szamoljak ahogy neked a legkedvezobb, en mivel tudtam magamrol,hogy magyar,tori stb rossz vagyok, igy azokat fel se toltottem a felvi honlapjara, igy automatikusan a duplazast nezik
2019. ápr. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen egyetem, milyen szak? Minden szaknál előírnak egy kötelező tárgyat (például informatika szaknál a matekot), és második tárgynak pedig felsorolnak egy csomót, hogy melyiket tudod beszámíttatni (informatika szaknál például lehet fizika, informatika, szakmai informatikai tárgy is a 2.tárgy a matek mellé).


Tehát az egy kötelező tárgyon felül a második tárgyként azt számítják be, amelyik Neked kedvezőbb. És duplázásnál fel se kell töltened az év végi bizonyítványaidat és az érettségidről se kell semmilydn fotót feltölteni, mert automatikusan lekérik a központi adatbázisből.


Felvi.hu-n egyetemre és szakra szűrve meg tudod Te is nézni, hogy melyek ezek a tárgyak. Egyébként a duplázás pontszámítása úgy működik, hogy összeadják a két tárgy %-os eredményét, és azt megszorozzák 2-vel.

2019. ápr. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért fel kell tölteni minden eredményt...


Pontosan úgy működik a duplázás, hogy

(tárgy1+tárgy2)*2+többletpont

2019. ápr. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is dupláztattam és nem töltöttem fel semmit, amikor tavaly jelentkeztem. Csak a nyelvvizsgámat a pluszpont miatt, de még ezt se lett volna kötelező.
2019. ápr. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
(4-es válaszoló vagyok) mármint 2018 februárjában jelentkeztem, fel is vettek, jelenleg is egyetemre járok, szóval biztos hogy nem kötelező feltölteni, tapasztalatból írom. De ha akarod feltöltheted, hátrány nem ér.
2019. ápr. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mondjuk orvosira kell ugye biosz és kémia/fizika. Tehát akkor a biosz és kémia/fizika eredmény*2+többletpontok. Most már értem :)
2019. ápr. 23. 21:06
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

Én hiszek nektek, azt a "kell"-t úgy értettem, egyébként, hogy érdemes. Mármint én nem reckíroznék 2 plusz kattintás miatt.


De amúgy mit nem töltöttetek fel? A középsulis bizit vagy az érettségi bizit? Mert az utóbbit nem is kell, csak a középiskolás bizonyítványt. De utólag nem is kérte a felvi, hiánypótláskor? Nem kaptatok éretsítést?

2019. ápr. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%

Egyiket se töltöttem fel. Az év végi bizonyítványokat kellett volna lefotózni és feltölteni, ha igénybe szerettem volna venni a másik pontszámítási lehetőséget is. De mivel a duplázással több pontom volt, nem szórakoztam vele.


Egyébként az érettségit senkinek nem kell feltölteni, mert a 2005 után kiadott érettségik egy nyilvántartásba kerülnek. Mindössze az érettségi bizonyítvány számát kell megadni és ők a szám alapján lekérik az érettségi eredményeket.


Mivel így is tudtak pontokat számolni nekem, meg is jelent hogy mennyi pontom van, és nem küldtek semmilyen felszólítást, hogy pótoljam az év végi bizonyítványokról a képeket.

2019. ápr. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!