Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Eszterházy egyetemen kereskede...

Kletyka kérdése:

Eszterházy egyetemen kereskedelem és marketing?

Figyelt kérdés
Az Eszterházy Károly egyetemen mennyire éri meg a kereskedelem és marketing szakok elvégezni? Mik a kilátások egyetem után? Egyáltalán nehéz bentmaradni? Ajánlanátok vagy egy másik szakot keressek? (ami most tetszik az a fiika a debreceni egyetemen, arról is hallgatok véleményt9
2019. ápr. 13. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:
40%

1) Az Eszterházy “egyetem” egy jónevű főiskola volt valaha, és ma sem több annál. Nem nevezném egyetemnek, még ha a neve az is. Ha tudsz, próbálj meg nagyobb egyetemre eljutni.


2) A kermark egy jó szak, de nagyon fontos, hogy már a tanulmányaid első évében keress magadnak gyakornoki helyet és dolgozd végig szakmai helyen, marketing gyakornokként a három évet. Nem tudom, Egerben milyen lehetőségek vannak, de kezdd azzal, hogy körbenézel. Van ott valami normálisabb, nagyobb cég, amelynek van marketing osztálya? Keresd meg őket, és jelentkezz be gyakornokként.


3) A fizika nem tudom, hogy jön ide, ez elég távol van a kermarktól, tulajdonképpen mi szeretnél lenni? Szerintem jó lehet a fizika szak a debrecenin, de nagyon nehéz, az elhelyezkedési esélyek meg elég gyengék.

2019. ápr. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Esetleg a debreceni egyetem kermark szakáról egy tudnál mondani? egyébként köszönöm az előző választ. :)
2019. ápr. 13. 20:19
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

Szakmabeli vagyok, de nem ismerem a debreceni kollégákat, és azt se tudom, az oktatás színvonala milyen. De ez csak másodlagos kérdés. Az elsődleges kérdés az, hogy


- Debrecen egy jónevű egyetem

- Zsinórban települnek be a jónevű cégek

- Van autópályája, reptere (és ezért is települ be oda telekom, BMW stb.)


... azaz a város tele van lehetőségekkel. A jelenkezéssel egyidőben mindenképpen kezdj el körbeérdeklődni, hol vannak gyakornoki programok. Minél nagyobb nevű céghez próbálj meg bekerülni. Ha van esetleg ismerősöd, aki segítene, használd ki. Akár teljesen ingyen is menj el "téblábolni", ha olyan a hely – de egyébként a nagy cégek mindenképpen szerződést kötnek és fizetést is adnak, csak így megy.


Javaslom, hogy menj fel állásportálokra és keress rá debreceni cégekre, mik vannak ott. Nézd meg, azoknak a cégeknek van-e gyakornoki programjuk, vagy állásaik kiírva. Ha nincs, akkor is keresd meg a telefonszámukat, mutatkozz be udvariasan és mondd el, hogy gyakornoki helyet keresel, és adnának-e lehetőséget egy beszégetésre. Utcáról nehéz így bekerülni, de láttunk már csodákat... próbálkozni kell.


Megkereshetsz fejvadászokat is, ők könnyebben adnak interjúra lehetőséget, és segítenek bedobni valahova. De a legkönyebb tényleg ismerősön keresztül, az mindig működik. Reklámügynökségeket is pörgesd végig, hozzájuk is be lehet jutni gyakornoknak, és ők többnyire oda gyűlnek, ahol cégek is vannak.


Érdemes megnézni még a gazdaságinformatika szakokat is, azok számítanak nyugaton nagyon menőnek (a menedzsereknél is), illetve még a gazdálkodás és menedzsment is jó szak.


Ha már a fizikát nézegeted (gondolom ezek után jó matekos-fizikás vagy), akkor viszont nézegess olyan szakokat is, hogy matematika alapszak (kizárólag Magyarországon nem értékelik ezt sokra, nyugaton ők a sztárok), alkalmazott közgazdaságtan, esetleg közgazdasági matematikai elemző (ez a leges-legnehezebb közgazdasági szak). Attól függően, hogy mennyire akarsz "tanulós" szakot.


Logisztika szakokat is nézegesd meg, nagyon nagy jövő előtt áll és nagyon érdekes szak az is.


Ha tudok még segíteni, keress meg.

2019. ápr. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Estádio de Felchút ***** válasza:

Az EKE (régebben tanárképző főiskola) kiváló tanárokat képzett mindig is, és képez most is, de kermarkot nem ott tanulnék.

Debrecen jó választás lehet, bizonyos szakok jók, de üzleti/gazdasági területen a BME/BCE/BGE, újabban az ELTE számít.

2019. ápr. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!