Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megérné esti érettségire mennem?

Megérné esti érettségire mennem?

Figyelt kérdés
Most fogok végezni a 11.évemmel középsuliban. Naponta több mint egy órát buszozok suliba, meg ugyanannyit vissza(vidéken, nem is egy túl jó suliról vam szó). Gondolkozok azon, hogy jövő évtől inkább esti érettségire mennék pesten. Ha jól néztem legtöbb helyen heti kétszer kéne bejárnom. Busszal se több mint ahova most járok de legalább nem kéne mindennap. Pénz is elég jól jönne mostanság, sajnos nem tudok mostanság akkora támogatást kapni szülőktől ilyen téren. Így emellett megtudnám oldani azt is, hogy dolgozzak. Illetve az probléma, hogy matekból fel vagyok mentve? Helyette közismereti infóból fogok érettségizni még idén, mivel előre hozott. Ez a választott tantárgyam matek helyett. Remélem ez nem probléma ilyen esetben. Nektek mi a tapasztalatotok? Nem bántátok meg, hogy estisek lettetek? Lehet mellette dolgozni, belefér így kényelmesebben az időtökbe?

2019. ápr. 15. 10:10
 1/3 A kérdező kommentje:
Illetve, mennyi idő lenne mé meg lenne? Vagy ez iskola függő?
2019. ápr. 15. 10:14
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, hogy felesleges bejárnod a mostani sulidba mert amúgy sem egy jó iskola, nem szereted, nem nyújt extrát ráadásul dolgozni is szeretnél, akkor persze, válts nyugodtan. Márha nem akarsz egyetemre menni. Egyetemre egy nappali jó gimi több és erősebb alapot adna mint az esti. (Bár matek nélkül gondolom amúgy sincs tervben az egyetem.)


A legtöbb esti gimi heti 2 napos valóban, ráadásul délutánonként van, így zavartalanul dolgozhatsz mellette ha bírod. (Esti gimin tanulók nagy része dolgozik egyébként, szóval feltételezem neked sem lesz gondod.)


Nézz körbe a környékbeli esti gimik weboldalán, mert valahol 16, valahol pedig 18 a korhatár.

Az érettségi a nulláról 2 éves, de tudtommal beszámítanak elvégzett éveket. Szóval ha most még befejezed a 11. osztályt, akkor neked már csak 1 évet, az utolsó évedet kell elvégezni. De erről kérdezd meg az esti gimit inkább.


Nem tanultam esti gimin, csak beugrottam tanítani párszor. Nekem egyébként szimpatikusabb az esti gimi. Mármint nem az oktatási része, hanem maga a környezet. (Feltéve ha nem egy másik gimiben van az oktatás)

Sokkal nyugisabb az egész, kevesebben vannak, és mivel némileg idősebbek tanulnak eszin, így érettebbek is. Nincsenek szekálások, bekiabálások stb. Barátságosabb a környezet.


Viszont vannak korrupt esti gimik is, azokat kerüld.

2019. ápr. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) hát igazából szeretnék tovább tanulni.jelenleg szakgimibe járok,de nem igazán tetszik sajnos,most igy harmadik évre pedig már teljesen megutáltam,ha lehet igy mondani,és nincs sok kedvem hozzát.Szakmát érettségi után kapnék,ha maradnék még egy évet,de biztos,hogy nem fogok,mert egyszeruen nem szeretnék ezzel foglalkozni :/ 18 elmúltam egyébként,szóval azzal nincs probléma. :)
2019. ápr. 15. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!