Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Zürichben vagy Bécsben informa...

Zürichben vagy Bécsben informatikus munkához elfogadják a középszintű német nyelvtudást? (angol mellett)

Figyelt kérdés
2019. ápr. 16. 07:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Önmagában az angol is elég.
2019. ápr. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az inkább Zürichbe gondolom (?) vagy Bécsben is?
2019. ápr. 16. 15:28
 3/9 anonim ***** válasza:
Ott is, igazából kb. bárhol.
2019. ápr. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tehát gyakorlatilag ha ilyen diplomám és szaktudásom van,akkor csak a közéletben kell a német/francia vagy az adott ország nyelve és a multiknál a felsőfokú angollal elvagyok?
2019. ápr. 16. 20:03
 5/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb esetben igen
2019. ápr. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Két évet dolgoztam Zürichben, informatikával kapcsolatos kutató munkát végeztem. Az angol elég volt, nem kellett mellé semmi más. A munkahelyen sok különböző nemzetiségű munkatársam volt, akikkel az angol volt a közös nyelv. Csak azok tanultak Németül, akik nem csak dolgozni akartak, hanem hosszabb távon ott tervezték az életüket. Egyébként az egyik nagy amerikai cégnél dolgoztam, helyi cégnél lehet, hogy a német nyelv ismeretére is valamelyest szükség lett volna.
2019. ápr. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Az előző vagyok. A nem kellett hozzá semmi más a nyelvtudásra értendő, szakmai tudásra persze szükség volt :)
2019. ápr. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. ápr. 23. 11:59
 9/9 anonim válasza:

Én Zürichben élek 5 éve, és ITban dolgozom. Amikor kijöttem bőven elég volt az angol, de két éve amikor másik melót kerestem akkor is. Most viszont.... nem igazán értem mi történt, de a szűkebb szakterületemen az angolos melók teljesen eltűntek. Most fogok váltani, és csak marha nehezen találtam olyan céget, ahol a német munkanyelv mellett legalább a dokumentáció angolul van.


Ausztria az meg tök más. Ott is dolgoztam egy évet, szintén angolos állásban, de azt valami oltári mázlival sikerült csak megkapnom. Vannak angolos melók de arányaiban jóval kevesebb mint Svájcban.

2019. máj. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!