Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakma az ami a mai...

Melyik szakma az ami a mai vilagban hasznalhato?

Figyelt kérdés

Szeretnek okj-t csinalni (szakma) es jobban szeretem ha valami fel/1 ev alatt elvegezheto pl egy bolti eladonak szerintem semmi ertelme 3 evig az iskolapadban ulni.


Szoval mivel nem szeretnem el pazarolni a utolso ingyenes okj-m igy tanacsokat varok. Talan fogtechnikus? Festo? Penzugy?


Erettsegim es egy Bolti eladoi okj-m van(ezt azert vegeztem el mert ugy gondolom bolti eladora mindog szugseg van kul es belfoldon is)


Mivel egyre kenyelmesebb a tarsadalom es jol megy a hazhoz rendeles igy a jogositvanyt is tervezem.


Magas es vekony testalkatu fiu vagyok. Minden erdemi hozzaszolast elore koszonok.


Szeretnek normalis munkahelyet, ahol kiszamithato a beosztas es megis elek belole.



2019. ápr. 19. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Mondjuk leírhatnád, mégis milyen terület érdekel, miben érzed magad tehetségesnek. Vagy neked tényleg teljesen mindegy, hogy fogtechnikus leszel, hegesztő, vagy könyvelő? Ha igen, akkor legyél kamionsofőr, ahhoz még OKJ sem kell.
2019. ápr. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
Ha a festőt a szobafestőre érted és nem festőművészre, akkor azt például érdemes tanulni. Ha jól csinálod, jó szakember leszel, akkor elég jól kereshetsz vele. A magasság még akár pozitívum is lehet ebben a szakmában. Kül-és belföldön is kellenek a szobafestők. Ilyenek még a víz-gáz-villanyszerelő, hidegburkoló, asztalos és még sorolhatnám holnap reggelig.
2019. ápr. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom mi vonz igazan, ezert is probalok minnel tobb munkat megismerni.

Igazbol ami fizikalisam nem olyan nehez mivel arra alkalmatlan vagyok.

2019. ápr. 19. 12:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Minden szakmának van előnye-hátránya... fizikálisan nem nehéz... ez mit takar? Mert relativ. A festékes vödör is nehéz valakinek pedig 5-10kg, valakinek meg a zsákos beton sem az 40-50kg.

Aki két kezi munkát végez, annak dolgozni kell, 8-12 óra munka után fájni fog a dereka, térde, de ezért fizetik meg, hogy a nagyhasú főnök, punnyadjon a fotelben egy barca-reál alatt amig te kint a 40 fokban betonozol, jobb esetben a kis punettije hoz neked 1 sört vagy kv-t oszt cső.


Minden szakma jó, olyat válasz ami érdekel is, ez a legfontosabb, de arra számits ha pl heggesztő leszel a szemednek kuka lesz, burkolóként meg a térded megy tönkre, ha okos vagy tanulsz 2-3 szakmát, és időnként váltogatod :)

2019. ápr. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!