Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csinál egy anyagmérnök?

Mit csinál egy anyagmérnök?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 20. 13:43
 1/3 anonim válasza:
47%

A képzés célja olyan mérnökök képzése, akik a műszaki anyagok (fémek és ötvözeteik,

kerámiák és szilikátok, polimerek és műanyagok, illetve az ezekből összeállított kompozitok,

új funkcionális anyagok) szerkezetével, tulajdonságaival, viselkedésével foglalkozó

alaptudományokban szerzett ismereteik birtokában képesek ezen anyagok gyártási, alakítási

és feldolgozási technológiáinak tervezésére és azok fejlett technológiai színvonalon való

működtetésére, a szakterülethez kapcsolódó szervezési és irányítási feladatok rendszerszerű

végzésére, az anyagmérnöki célú kutatási-fejlesztési feladatok ellátására és koordinálására

2019. ápr. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt én is megtaláltam a felvin, de nem lettem sokkal okosabb...
2019. ápr. 20. 15:20
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Tudsz angolul? Akkor youtube keresőbe pl. materials engineer és kiad pár videót, ami megválaszolja a kérdésed.
2019. ápr. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!