Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a Kínai...

Mi a véleményetek a Kínai Gyógymódok Akadémiájáról? Mit lehet tudni róla? Ugyanis nem nagyon reklámozzák

Figyelt kérdés

2019. ápr. 20. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Nos, elolvastam a weboldal információit-és nem látom hitelesnek. Szabadegyetemi képzés. Ami nem gond. Viszont nem kifizetődő. Hisz gyógyítani nem szabad ilyen tudással-érdeklődni még lehet.


Sem az oktatók sem a hivatalos tanterv(csupán felsorolás) nincsenek feltüntetve. Hiba! Mert csapda is lehet! Csak valós oktatókkal, valós adatokkal ellátott oktatási intézményben érdemes tanulni!


Keveslem a tanórákat és a gyakorlati óraszámokat. 4 év alatt összesen 80 óra. Míg egy HKO orvos kiképzése 5 év-vagyis azalatt 4466 órás(!) gyakorlattal együtt eltöltött tanulás várt a szakemberekre mire orvosok lehettek. Egy HKO orvos képzése minimum 5 év! És ugyan nem tanulják akkora mennyiségben az általános orvosihoz is szorosan kötődő klinikai tantárgyakat de nagyon is jó anatómiai és kellő klinikai komplex tudást tudnak magukénak(itthon is meg kínában is van általános orvosképzés, de egyenjogúak Kínában, külföldön nem..). És ha általános orvos vagy fogorvos kollegához kellene továbbküldeni a pácienst mert ők nem kezelhetik a speciális problemával-továbbküldik.



Amik hiteles forrásaim: dr. Oravecz Márk: A kínai orvoslás magyarországi oktatásának vizsgálata a képzések tanterveinek összehasonlításával PhD értekezése, linkje:

[link]


Ő a Semmelweis Egyetem egészségtudományi karán is oktat dr. Fu Yuniannal együtt- A Semmelweis Egyetem szerződésben áll a Heilongjiang Kínai Orvostudományi Egyetemmel: közösen képeznek Hagyományos kínai orvosokat Budapesten 4 évig a Semmelweis keretein belül. Utána 1 évig Harbinban az utolsó évet és ott lehet megszerezni a diplomát. Mindketten képesítettek, nevük van a szakterületükön!


[link]


A Hagyományos kínai orvosok(HKO orvosok) sajnos foglalkozásdoktori címet itthon nem kapnak még-és be lehetne integrálni őket a Magyar egészségügybe. Ők is felesküdtek a gyógyításra-a curriculumjuk feljogosíthatná őket a doktori címre.


De ehhez még idő kell. Viszont sikeresen gyógyíthatnak nálunk hivatalosan is 2013-tól.


A Yamamoto intézet(dr. Hegyi Gabriella vezetésével) is indít kiegészítő képzést általános orvosoknak és fogorvosoknak HKO témakörben. Azzal a képesítéssel ők gyógyíthatnak hivatalosan HKO módszerekkel. Pedig ők a tanfolyam alatt csupán 464 órát tanulnak. Ha legalább ugyanennyit vagy tantárgyelismertetéssel a megfelelő tanulmányi órákkal kiegészítve tanulnának-csak akkor lehetne őket hívni Hagyományos kínai orvosnak. De ők nem azok. Csak akupunktúrás orvosok HKO szaktudással.

2020. szept. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elírtam, bocsi- dr.Yu Funian....
2020. okt. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Valóban érdemesebb lenne a Semmelweis Egyetemen elvégezni a képzést, de sajnos két dologgal nem értek egyet. Én is belekóstoltam annak idején,igaz, családi okok miatt ott kellett hagynom. Most örömmel visszamennék, de ahhoz a képzés struktúrájában lényegesen változtatni kellene.


Az egyik: Csak nappali tagozaton lehet elvégezni: Közel sincsen annyi Blokk, mint az Egyetem többi BSc képzésén, ahol a levelezősök, ha jól emlékszem, egy hónapban 1 hetet, hétfőtől - péntekig vannak bent. Véleményem szerint egy levelező képzésre is szükség lenne, ha azt szeretnék, hogy a csoport létszáma több legyen, és hogy elég szakember legyen az országban, ugyanis manapság rengeteg ember dolgozik, és nagyon sokan vannak, akik szeretnék alázattal elvégezni a képzést (köztük én is...), de nem tudjuk elkezdeni, mert ezerrel dolgozunk. Tehát vagy úgy kerülsz be, hogy van segítséged, akik támogatnak anyagilag, vagy elvégzel egy 4 éves EÜ főiskolát, és leigazolod a nyugati tárgyakat, így csak a keleti tárgyakat kell utólag bepótolnod.


Másik: Drága. Nem a magyar pénztárcákhoz van kitalálva. 4400 Euró/tanév véleményem szerint irreálisan sok. Ugyan az Egyetem a 250 éves Jubileumi évében 3000 Euró per év volt a képzés ára, ami már nagyjából rendben lenne, de gondolom idén ismét 4400-ért hirdetik.... Tegyük fel, marad 3000 Euró, amire azt mondom, már megfizethető, de itt kanyarodjunk vissza az első problémához... Sokan dolgoznak és pénzből élnek, jelentkeznének, de nem tudnak, mert csak nappali képzés van...


Összegezve ha az a céljuk, hogy elegendő szakember legyen az országban, véleményem szerint így nem lesz. Radikális változásra van szükség a képzés struktúrális felépítésében.


Remélem ezzel mindent elmondtam.

A Kínai Gyógymódok Akadémiájáról nem tudok mondani semmit.

2021. máj. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
U.i.: túl sok a véleményem szerint, ezért elnézést kérek. :))))
2021. máj. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!