Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológus szereték lenni,...

Pszichológus szereték lenni, de gyűlölöm a biológiát! Felejtsem el inkább?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Most vagyok 11- es és már régóta érdekel a pszichológia ( mivel egész eddigi életemben nagyon sok pszichológusnál megfordultam már). + Van egy olyan képzés amelyet csak pszichológus szak elvégzése után lehet megcsinálni, ami nekem nagyon fontos lenne. Viszont a biosz nagyon nem megy. 4- es vagyok belőle, de nagyon küzdök érte. Nem értek belőle semmit, csak magolok és vagy megmarad másnapra vagy nem... Jó hozzátenném a tanár sem könnyíti meg a dolgunkat, mivel emelt érettségis feladatokat tesz a dogába, meg alap órán is a faktos anyagot adja le nekünk ... Tehát érettségizni semmiképpen nem szertnék belőle, viszont félek, hogy kesobb az egyetemen sem menne. Eddig mondjuk még csak sejtekről, növényekről tanultunk kb ( a többire nem is emlékszem ). De általános iskolai tanulmányaimból ítélve az ember része sem megy valami fényesen. Szüleim szerint meg tudnám tanulni, mert tényleg rengeteget tanulok és nem vagyok rossz tanuló, de pont ez nem megy és egyszerűen nem is érdekel a biológia. Főként pszichológia szakon tanulók válaszát várom vagy akinek van ismerőse onnan. A kérdés továbbra is a fent említett.

2019. ápr. 23. 09:14
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nekem egyszer azt mondta egy pszichológushallgató, hogy az egyetemi bioszt olyanok is meg tudják csinálni, akik amúgy még középiskolában sem tanultak biológiát. Csak elhivatottság kell hozzá. Meg egyébként is, ott már elég az ha átmész belőle.
2019. ápr. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Fektesd arra a tudományra a hangsúlyt, amelyiknek szintén nagy jelentősége van a pszichológiában. Ekkor a (számodra a) kiválasztott tudomány nagyobb szerepet fog játszani, mint a biológia.


...de azért kéne tudni egyet, s mást még a biológia pszichológiai felén belül is!

2019. ápr. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

1. Válaszíró


Igen, valahogy én is ezt mondtam volna, hogy a biológiát elég ha "háttérben" hagyja (nem teljesen semmibe veszi, elfelejti), azaz nem fektet rá olyan hangsúlyt, mint például egy másik, a pszichológiában nagy szerepet játszó tudományra...

2019. ápr. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pszichológián vagyok elsőéves. Eddig abszolút nem voltak húzósak a bioszos tárgyak :) simán megcsinálható kis készüléssel, még annak is, akinek annyira nem erőssége a biosz
2019. ápr. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Pszichológia szakon csak a humán biológia fog kelleni, középiskolában én sem szerettem a biológiát, mert pont nem érdekeltek a kétszikű növények.

Nálunk szóró tárgynak számítanak, (PTE) bár azt mondják az anat-élettant nálunk a legnehezebb megcsinálni, mert amíg máshol 2 félév és 2 tárgy+ néhol gyakorlat, nekünk ez az egész 1 féléves anyag, ráadásul első félévben, amitől kicsit sokkot szoktak kapni a gólyák. De ha tényleg ezzel szeretnél foglalkozni ne emiatt ne jelentkezz, mert mindenhol lesz valami, ami nehéz (egyébként a stat is sz.r :D)

2019. júl. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!