Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Eldönthetem melyik tárgy...

Eldönthetem melyik tárgy kerül be az érettsegi bizonyítványomba?

Figyelt kérdés

Az alap érettségi tárgyakon kívül én még további 3 tárgyból fogok érettségizni amiből a biosz-kémia lesz amivel tovább akarok menni, viszont a 3. tárgyam a szakmai lenne, mert szakgimnáziumba járok. Egyszer az egyik tanárom azt mondta hogy ha több mint 5 tárgyból érettségizik valaki akkor eldöntheti melyiket iratja be a bizonyítványba(nyilvan az alap targyak kivetelevel)

Ez mennyire felel meg a valóságnak?



2019. ápr. 23. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:
34%
Úgy van, ahogy a tanárod mondja. Az 5 alaptantárgy bekerül, a többiről pedig tanúsítványt kapsz, hogyha úgy döntesz, hogy nem kéred őket a bizonyítványba.
2019. ápr. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Óriási tévedés, a tanárod is rosszul mondja meg az első válaszoló is.

Mindegyiket beírják a bizonyítványba.

Amivel összekeverik mind a ketten, hogy ha valaki szintemelőzött, és van középszintű és emelt eredménye ugyanabból a tárgyból, akkor döntheti el. Tanúsítványt pedig a másikról kap, vagy ha később újabb érettségit tesz.


Én szoktam aláírni ezeket a bizonyítványokat, elég jól tudom, de aki nem hisz nekem, olvassa el a 100/1997-es kormányrendeletet.

2019. ápr. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Így van, mindegyik bekerül a bizonyítványba. Tanusítvány(oka)t csak akkor kapsz, ha már megvan az érettségid, és újra érettségizel egy vagy több tágyból.
2019. ápr. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!