Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetek magántanuló?

Yoda--- kérdése:

Hogyan lehetek magántanuló?

Figyelt kérdés

Családommal költöznénk ki külföldre de nekem van még 2 év a szakgimnáziumból. Nem tudom, hogy működik ez, mi alapján, milyen feltételekkel. Annyit tudok, hogy félévkor és évvégén vizsgáznom kell. Mire hivatkozva írjuk meg a kérvényt? Semmi féle hátrányom nincsen.


Válaszokat előre is köszönöm!



2019. ápr. 24. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Én úgy tudom, semmilyen extra dolog nem kell hozzá, simán megadják mindenkinek. De sajnos hivatalos információforrásom nincs.
2019. ápr. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szülő bemegy az osztályfőnökhöz és/vagy az igazgatóhoz és megbeszélik. A lényeg az, hogy hivatalosan csak nyomós indoklással lehet valaki magántanuló. A külföldre költözés szerintem ilyen.
2019. ápr. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
23%
Én is magántanuló vagyok, mert külföldre költöztünk. Szerintem ezt az indokot el kell fogadniuk. A szüleid megírják a kérvényt, eljuttatják az igazgatóhoz, aztán neki tovább kell küldenie a gyámhatóságnak azt hiszem, akik valószínűleg felveszik veletek a kapcsolatot, egyik nap elmennek hozzátok, beszélgettek kicsit. Kicsit macerás. Nálunk így volt legalábbis.
2019. ápr. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Magántanuló voltam és senki külsős felet (gyámhatóság) nem vontak be, amikor a szüleim kérvényezték.
2019. ápr. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!