Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megtudnám csinálni...

Szerintetek megtudnám csinálni az emelt matek érettségit?

Figyelt kérdés
Négyes tanuló vagyok (de volt már, hogy hármas voltam) matematikából, ( a fizika jól megy) és minden vágyam, hogy építészmérnök lehessek. Most kell faktot választani és nem tudom, hogy bele merjek e vágni, mivel úgy tudom nagyon nehéz. Szerintetek megtudnám csinálni, felkészítő tanár segítségével?
2019. ápr. 25. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Én a kémiával voltam így, szerintem mindenképp vágj bele, ha ez az álmod. Fakton nagyon sokat fogtok vele foglalkozni, illetve ha van egy jó felkészítő tanárod és te is megfelelően odateszed magad, akkor sikerülhet. Inkább próbáld meg, minthogy utána úgy érezd, hogy rosszul döntöttél. Sok sikert! :)
2019. ápr. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hali, én elsőéves gazdinfós vagyok, nem teljesen ugyanaz a terület, viszont, én is ugyanígy voltam vele, sose voltam egy matekzseni mindig szorgalommal tudtam 4-es lenni belőle. Végül nem tettem emelt szintű érettségit és így is lett elég pontom, viszont első évben ígyis úgyis kénytelen vagy megtanulni az emelt matek anyagát, csak nyilván sokkal gyorsabb tempóban. Szerintem ezt kéne mérlegelned, előbb utóbb meg kell tanulni, ha nagyon sz*patós intézménybe tervezel menni pl BME, lehet jól jársz vele ha megpróbálod az emeltet. Itt a Corvinuson úgy vagyok vele, hogy nem volt hálistennek akkora szükségem rá mert viszonylag megtanulható volt első évben is, de ártani egyáltalán nem ártott volna, sőt. Ja és én felvettem a faktot, bejártam rá első évben, végül nem tettem emeltet, de sokat tanultam ott is, javaslom, hogy te is vedd fel, félni egyáltalán nem kell tőle! Hajrá! :DD
2019. ápr. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én idén emeltezem matekból és ugyanígy négyes tanuló voltam, annyira nem nehez, ha motivál az amit, elérsz vele. Logika kell hozzá és nagyon sok gyakorlás. Én jártam előkészítőre suli mellett és nagyon nagy segítség volt, ha gondolod akkor majd, ha az érettségi évedbe kerülsz akkor nézd meg: Magister a neve.
2019. ápr. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!