Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért van ekkora hűhó a...

Miért van ekkora hűhó a kötelező emelt érettségi és nyelvvizsga miatt (egyetem)?

Figyelt kérdés

Én egyszerűen nem értem. Amikor én jelentkeztem egyetemre minden osztálytársam legalább 1 emeltet csinált, pedig a többségüknek nem kellett volna, mert nem volt feltétel. Nekem 2 kellett, mert olyan szakra jelentkeztem. Egyszerűen nem értem, hogy hogyan akar valaki egy adott tantárggyal tovább tanulni, ha még egy emelt érettségit se tud megcsinálni? Én a 2 emeltemet teljesen jól megírtam, mégis utána egyetemen kb vért izzadtam az elején, mert még az emelthez képest is óriási volt az elvárás.

Nyelvvizsgáról meg kb. ugyan ez a véleményem. Nyelvtudás mindenhova kell manapság, minimum egy közép angol. Arról nem is beszélve, hogy a diploma feltétele egy nyelvvizsga, szóval annak mi értelme, hogy ha valaki nem tudja letenni a nyelvvizsgát, elvégzi az egyetemet, aztán a diplomáját nem kapja meg, mert nincs neki. És amit saját káromon tanultam meg, hogy gimibe sokkal több ideje van az embernek. Egyetem mellett kb biztos, hogy nem sikerült volna megtanulnom egy nyelvet, mert nem lett volna időm, energiám rá.



2019. ápr. 27. 13:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%
Teljesen egyetértek!
2019. ápr. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

Büfészakot végeztél hogy ennyire nem érted?

A törvényt kitalálok 65%-ának nincs nyelvvizsgája, még is számonkérnék a diákokon hogy nekik most legyen, miközben az egész nyelvi oktatás egy roncs az országban, kivétel azon a pár helyen ahol tényleg megtudják tanítani a diákokat. Az hogy neked nem ment volna egyetem közben a nyelvtanulás a te gondod, de én orvosi mellett tanulom a németet, és még szórakozni is van időm, tehát bőven lenne idejük megtanulni közben is.

2019. ápr. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
39%
A gyerekem is egy emeltettel és 2 középfokú nyelvvizsgával jelentkezett egyetemre. Másodéves, bőven négyes fölötti átlaggal. Oda kell magukat rakni a diákoknak. Az egész élet erről szól. Meg áldozatokról.Ennyi. Ha azonban nem megy, nem kell erőltetni...
2019. ápr. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
65%
A nyelvizsga nem megoldható külön tanár nélkül,mert az álltalános oktatás nem elég hozzá.Így külön tanárt kell fogadni ami nagyon drága így,vagyoni cenzusként szolgál.Ha nem vagy nyelvzseni,hogy egyedül felkészülj,vagy gazdag akkor esélyed sincs egyetemre menni emiatt.
2019. ápr. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#2 én nem értem, hogy jön ide, hogy az ötletgazdáknak van-e nyelvvizsgája.

Általános iskolától gimi végéig kötelező idegen nyelvet tanulni, 12 év alatt egy kis minimális önszorgalommal le lehet tenni egy nyelvvizsgát. És mégis mivel jobb, ha valaki egyetem mellett csinálja? csak húzza és húzza. Minél előbb megvan, annál jobb, legalább később nem lesz vele gond. Aki meg nem képes megcsinálni, az nem csesz el fölöslegesen 4 évet egyetemre azért, hogy úgyse kapjon diplomát. Rengeteg ember van, aki már elvégezte a szakát, de csak oklevelet kapott, mert nincs nyelvvizsgája. És ismétlem idegen nyelv tudást már egy kávézóba is kérnek.

2019. ápr. 27. 15:07
 6/16 A kérdező kommentje:

De #4 én ezt értem, de mi értelme egyetemre menni, ha úgyse lesz nyelvvizsgád? Ha magántanárra nincs pénz, és amit közoktatós nyújt nem elég, akkor egyetemen se lesz pénz magántanárra.

Ha nem kéne a diplomához nyelvvizsga, akkor teljesen egyetértenék veletek, de kell.

2019. ápr. 27. 15:08
 7/16 anonim ***** válasza:
82%

Valóban nem a legjobb a nyelvoktatás, nincs minden családnak pénze külön tanárra.

Ráadásul egy óvónőnek miért van szüksége B2 nyelvvizsgára? Egy gyógypedagógusnak? Ismerek olyanokat, akik teljesen más beállítottságúak, kifejezetten utálnak külföldön lenni, a nyelvtanulás egyszerűen nem megy nekik, és semmi ilyesmit nem látnak a jövőjükben. Szerintem ha valaki külföldi kapcsolatokat akar, az tisztában van vele, hogy nyelvtanulással jár. Készülni fog rá, és szerez nyelvvizsgát is, akit pedig hidegen hagy, az tanulhatna helyette a számára fontos dolgokra.

Mondom ezt úgy, hogy nekem is van két nyelvvizsgám, és emeltezni fogok, de látom mások szenvedős helyzetét.

2019. ápr. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon sok embernek NEM azért nincs nyelvvizsgája 18 évesen, mert nincs jó nyelvérzéke, hanem mert a 4 év alatt nem volt erre lehetősége.

Hogy mindenki értse, elmondom az én példámat:

Egész általános iskolában németet tanultam. Én voltam a legjobb belőle az egész évfolyamomban, versenyekre is jártam, - nem mellesleg bajor származású vagyok, de már csak a nagymamám beszéli a nyelvet a családban.

Aztán elkerültem gimnáziumba, - egy olyan intézményről beszélek, ahol az elit gimi mellett (akkor még) volt művészeti szakgimnázium.

Itt adott volt, hogy az összes művészetisnek angolt és latint kell tanulni.

Rákérdeztünk, hogy lenne-e lehetőségem folytatni a németet, de erre azt válaszolták, hogy valami hülye órabeosztás miatt ez a művészetiseknek nem lehetséges.

Szóval: két nyelvet kezdtem nulláról. A latint eleve csak 2 évig tanultam, és amolyan “dísztantárgyként” szolgált, hiszen egy holt nyelven nem éri meg nyelvvizsgázni, hiszen civil életben sehol nem tudsz kommunikálni vele.

Elég meglepő, de egy szaktársam kivételével mindenki (!!!) németes volt, így a tanár is abszolút kezdőkként, de jó alapokat átadva állt hozzánk. Aztán ő elment, és kaptunk egy olyan tanárt, aki jóformán semmit nem tanított nekünk, csak totyogtunk az anyaggal.

De nem szorítottam magam rá, önállóan kezdtem el tanulni, feltérképezni az adott nyelvet, akkor még tanár nélkül, ma már tanárral, és egyébként azóta folyékonyan beszélem a nyelvet annak ellenére, hogy nyelvvizsgára még nem jutottam el.

Apropo: német... Nagyon sokáig, még gimi első évében próbálkoztam magántanárral, de kollégium mellett heti 1 negyvenőt perces alkalom semmit nem ért, addigra már kezdett passzívvá válni a tudásom egyre inkább az angol logikája pörgött a fejemben, és szó szerint hulla voltam, így fel kellett hagynom vele végleg.

Gimnázium utolsó évében - egyéb okokból kénytelen voltam iskolát váltani. Ez már “csak szakgimnázium” volt.

A már megszeretett angol nyelv mellett benyögték, hogy kötelező olaszt is tanulni. Ebben az évben alig bírtam életben maradni.

Nem mellesleg egy sima gimis el sem tudja képzelni, mennyi minden felesleges hülyeségen kell sz@rozni egy szakgimiben!

A diákok nagy része 5-kor kel csak azért, hogy időben beérjek a 8-kor kezdődő szakmai órákra, egész nap, kvázi szünetek nélkül ott rohadnak a termekben, délután 3-tól pedig közismereti oktatás van. Nagyon sok diák még este 8-kor is ott hal meg úgy, hogy igazából semmit nem tanítanak nekik, csak ledarálják az anyagot, - nagyon gyakran tévesen!

Mivel az egész napom reggeltől estig szünet nélkül be volt táblázva, ekkor sem volt lehetőségem, hogy magántanárhoz járkáljak.

Most, érettségi után jutottam oda, hogy a művészet mellett tudok végre “polgári” dolgokat is csinálni, azaz készülni a közelgő nyelvvizsgámra, elkezdeni a spanyol nyelvet is - ami így utólag visszagondolva az olasz után elég könnyen megy, jogosítványt szerezni, valamint emelt szinten is érettségizni, hiszen arra a szakra, amire én készülök, szakmai emeltet NEM fogadnak el.

Szóval: ez volt az én históriám. Hiába tanultam életem során eddig 5 nyelvet, ha még nem jutottam el a nyelvvizsgáig lassan 20 évesen.

Csak azért, hogy kapjak egy papírt, nem fogok olyan vizsgára menni, ahol 0 nyelvtudással is átengednek.

Külfölön is elismert, magas szintű vizsgára készülök, amire kétségtelenül fel kell készülni.

Tudom, hogy mindenki hápog, hogy nem 13 meg 15 évesen tettem le a nyelvvizsgát, de egyáltalán nem bánom.

Nagyon sok diák még negyedannyi nyelvi felkészítést sem kap középiskolai évei alatt, mint én.

Ettől függetlenül ők is lehetnek kiemelkedőek azon a szakon, amit választanának, és nem érdemlik meg, hogy csak emiatt lekezeljék őket!


Nem mellesleg ha olyan diplomásokat akarunk képezni, akik csak magolni tudnak jól, soha az életben nem lesznek önálló gondolataik, az összes “tudásukat” csak az eléjük dobott tananyagokból mazsolázzák össze, az ország soha nem lesz előrébb!

Mégtöbb buta, tudatlan embernek fognak eladni mégtöbb gyógyszer- és élelmiszeripari terméket hamis elméletekkel tálalva, hogy lehetőleg senki ne érje meg az egyébként is brutálisan kitolt nyugdíjkorhatárt.

Undorító, hogy TEHETSÉGES, jó képességű diákokat lehetetlenítenek el a diplomától, és utasítanak a szakmát tanuló ingyenélő senkiházik közé éhbérért, mert “elméletileg” kevés “buta ember” él az országban, akikkel a piszkos munkát is el lehet végeztetni.

2019. ápr. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

Az egesz az elnyomasrol szol, a kis anyuci-apuci kedvencei akik meg szo szintjen se tudjak mi az a munka, na azoknak ilyen a stilusuk..

Ha csak egy kicsit okosabb lennel belatnad hogy a kormany arra megy hogy mindenki szakmunkas legyen, igy tudjak manipulalni azt a reteget...szerencs iden felvetelizem es nem lettem igy megcumiztatva mint a tobbu bajtarsam... tiszta szegyen, vicc

2019. ápr. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%

Mikor érettségiztél, hova jártál középiskolába, hány éves vagy és milyen szakot végeztél/végzel kérdező?

kezdjük ott, hogy ha kötelező valami, akkor az semmi pluszt nem ad, semmi előny a befektetett munkáért, ergo a nyelvvizsga és az emelt az nem igen lesz többlet pont, mert mindenkinek lesz, akit felvesznek az egyetemre. Az oktatás meg szánalom volt már, amikor végeztem 2017-ben, akkor változtatták meg először az érettségit, illetve az anyagot valamelyest, egyes tanárok teljesítményét pedig hagyjuk. Illetve ugye, akik 2020 után érettségiznek, azoknak meg még rosszabb, más a rendszer, mint volt. Sokkal több az anyag, nulla gondolkodás kell kb, leterhel és sokkal több az elvárás és mindez már általánosban és ezeknek a szerencsétleneknek kell majd előbb utóbb érettségiznie, nagy szívás lesz. BME-s mérnök szakon vagyok, ezerszer jobban élvezem ezt a ba***kodást, mint ami gimiben volt, pedig itt nyilván nem mondvacsinált elvárások vannak :DDD Nyilván nem mindegyik suli kiemelkedő, de hogy mennyire nulla az oktatás csomó helyen... a nyelvoktatás meg főleg... nálunk se voltak épp a tanárok valami színvonalasak. Nyelvvizsgát csináltam a plusz pontért nyilván (kéttannyelvű suli, azért így jobb volt a helyzet, mint másoknak, mégis látom, hogy baromság, hogy kötelező és hatalmas kiba***s), emeltemért külön tanárhoz kellett járnom elég sok pénzért, mert a sulis tanárom nulla volt... Ha ez kötelező lett volna eddig is, akkor hogy kitűnhessek a pontommal és úgy érezzem, hogy így nem necces a bejutás, akkor kellene még egy emelt, akkor fizethettem volna még kétszer annyit, mert hogy a tanár a kompetenciája alapján képtelen lett volna felkészíteni, illetve az a szerencsém, hogy a családom ezt megengedhette, hogy fizessünk, mint az állat. Amelyik tárgyból meg nem csináltam emeltet és lehetett volna a második, azt egyetemen megtanították tisztességesen, számomra tök ingyen, gimiben nem hiszem, hogy megtudtam volna csinálni. Végig stresszeltem az utolsó két évemet gimiben és romlott a teljesítményem alapvetően. Ez a kötelező dolog hatalmas nyomás és elveszi a diákok kedvét az egyetemtől és ez miért is jó? Az a cél, hogy az emberek elbutuljanak Magyarországon és több legyen a birka, ez pedig egy nagyon jó eszköz és Orbiék is tudják. Nem értem, hogy diák létedre, hogy nem vagy képes átlátni a helyzetet, hogy nem olyan az oktatás, mint amikor te jártál még oda... Ilyen felfogást olyan idősebb emberektől várnék el, akik nem tudnak elszakadni az elveiktől, bár még a nagymamám is érti, hogy miért probléma ez a fiatalság és az ország jövője számára...

2019. ápr. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!