Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Történelem érettségi gyorstalp...

Történelem érettségi gyorstalpaló?

Figyelt kérdés

Az idei tanévben megkaptuk a legszigorúbb történelemtanárt, ezért a tanév úgy nézett ki, hogy az első félévben minden héten évszámokból, fogalmakból és nevekből dolgozat, második félévben pedig minden héten kettő tételből felelés, így végig tanulnunk kellett. Egész évben jó jegyeket szereztem, a tétel feleleteim szinte végig ötösök voltak, az első félév dolgozataiban is jól teljesítettem. Én úgy gondoltam, hogy mivel egész évben azokat az anyagokat kérte számon, ami az érettségiben lesz, ezért ha jó jegyeket kapok, nem kell erőfeszítést tennem pluszba. A kisérettségim viszont elég pocsék lett. Tudnátok ötleteket adni, hogy az utolsó egy hétben hogyan készüljek fel jobban? Füzet, tételek átolvasása az értelmes lenne? Valamint láttam már fogalomtárakat az interneten, van értelme azt is tanulmányozni? Mert úgy tudom, hogy vannak olyan kérdések is időnként, amik fogalmakhoz köthetők.

Köszönöm szépen a segítséget!



2019. ápr. 27. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, a füzeteidet mindenképp olvasd át, a fontosabb neveket, helyeket és évszámokat tanuld meg. Ezt az írásbeli követelményrendszere alapján tedd, fent van az oktatási hivatal honlapján.
2019. ápr. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Zanza tv. A legjobb, nekem a 4 év történelem anyagát tanította meg. Utolsó hónapban kb nagyobb megtekintést csináltam azon az oldalon, mint egy év alatt bármelyik sorozatnézőn. Ha a tételek lefedik a követelmény nagy részét azt is olvasd át.

Egyébként atlasz nagy segítség, lapozgasd át, be is lehet oldal jelelölővel jelölni, hogy mi hol van meg nem árt ha tisztában vagy vele és nem a keresgéléssel megy az idő. Használhattok évszámosat vagy már nem? (mert tavaly még lehetett és ajánlani tudom a bordó mozaikosat, az a legjobb)

2019. ápr. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Utolsó: nem használhatunk már :(

egy szintén most érettségiző

2019. ápr. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
[link] :)
2019. ápr. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
M5-os erettsegi 2017 tortenelem sorozat (youtubeon is fent van legtobb resze), oriasi segitseg!
2019. ápr. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!