Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szegedi Tudományegyetem vagy...

Szegedi Tudományegyetem vagy Semmelweis Egyetem ápolás és betegellátás szakára menjek?

Figyelt kérdés
Pro/kontra érvek érdekelnének lehetőleg olyanoktól, akik oda járnak (akár másik szakra, de esetleg ismernek ápolás hallgatókat). Vagy szimplán csak az ottani egyetemi életről, kollégiumi lehetőségekről, társaságról. Mindenre kiváncsi vagyok!:)

2019. ápr. 28. 16:03
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
igen
2019. ápr. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha tehetném mindenképpen Szegedre mentem volna. Félévet jártam a Semmelweis ETK-ra, de bár metem volna az ország másik végébe. Leginkább azert választottam, mert lényegesen közelebb volt, mint Szeged. Nyíltnapon egész normálisak voltak így nem sokat foglalkoztam vele, oda jelentkeztem.

Aztán ahogy elkezdődött, úgy lett egyre rosszabb. Az, hogy szinte minden nap 5-ig fél 6ig bent vagy reggel 8tól, kicsit durva. Van vagy 16 tárgyad, aminek a fele kb értelmetlen hülyeség. Kommunikáció óra, ahol rajzolgatni kell, meg azt elemezni, hogy milyen növény lennél. Természetesen kreditet nem ér, de be kell járni, mert kritérium tárgy. Még annyit, hogy ugyan más szakon de felvéve az összes kötelező tárgyat meg ezeket a csodás kritérium tárgyakat 25 kreditem lett összesen, és ahogy hallottam ez még soknak számít. Szabválokra a jobbakra bejutni szinte lehetetlenség, vagy ütközés van vagy nem érsz át mert másik épületben tartják.

Az oktatók többsége bunkó, lenéző, persze vannak kivételek és nagyon jók, de sajnos nem sok.

Az van a köztudatban is, hogy ez a kar a SOTE legalja és kb mindenki más lenézi. Ezt érezni az oktatoktól is, mintha mi már csak az alja lennénk és azért vagyunk ott, mert nem vettek fel orvosnak/gyógyszerésznek. Pedig egyik sem akartam volna lenni de ha akartam volna akkor írok még egy emeletet, simán felvettek volna, mert így is jóval a felvételi pontszám fölött teljesítettem. Ráadásul elég erős gimibe jártam és nem voltam hozzászokva ahhoz, hogy úgy bánjanak velünk mint a kisegítősökkel, de közben követelmény az van.

Koliról sokat nem tudok mondani, mert persze esélyem se volt, hogy felvegyenek. Nem vagyunk milliomosok, de egyke vagyok, mindkét szülőm dolgozik és csak 100 kmre laktam a sulitól, ami eléggé kizáró ok. Mert ez vagy teljesíthető mindennapos utazással, mi az a 2 óra oda 2 óra vissza vagy ugye mert dolgoznak megtehetjük, hogy 100ezreket fizessünk albérletre.

Most passziváltattam még mindig nem döntöttem el, hogy folytatom-e ezt, mert kellően kiábrándító volt. Ugyan a jelentkezésem beadtam máshová, de még fontolom, hogy kihagyok még egy évet és más területen kezdem újra.

2019. máj. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!