Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Budapesti Gazdasági Egyetem...

A Budapesti Gazdasági Egyetem gazdaságinformatikus szakán mennyire lehet ellenni 60-70%-os középszintű matek érettségis tudással?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 29. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Ha valaki közgázra akar menni egy 60-70%-os középszinttel, akkor biztos vagyok benne, hogy sem a tempót, sem a sebességet nem fogja bírni. 2-3 félév matek, 2 félév statisztika és még lehetne sorolni.
2019. ápr. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Nekem meg tapasztalat, hogy egyetemi matek sokkal másabb, mint a középiskolában megszokott, és rendszerint tanulhatóbb. Lehet kell majd seggelned és épp meg lesz a kettes egyik félévben, de nem menthetetlen az ügy, hogy kibukj kapásból. Hajrá!
2019. máj. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát én jelenleg gazdaságinformatikára járok, igaz nem a BGE-re, hanem az Óbudai egyetemre. De én semmit nem értek analízisből, diszkrét matekból, lineáris algebrából és statisztikából se. Úgy megbuktam ezekből, mint a huzat. Pedig 61%-os lett a matek érettségim. Én ki is iratkozom erről a szakról.


Egyébként egyik osztálytársam a gimiből szintén ide jött és ő is megbukott minden matekos tárgyból. Ő 62%-os matek érettségit írt.

2019. máj. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Tavaly én 75%-os matekot írtam és az előző félévben szinte semmit se értettem, de aztán mégis átmentem mindenből. Ha hajnaldó vagy rászánni az időt, akkor szerintem nem lesz gond.
2019. máj. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Elleni nem lehet, ebben szinte biztos vagyok, de abban is, hogyha tényleg ezt akarod tanulni, ezzel akarsz foglalkozni a későbbiekben és ez elég motivációt ad, akkor -akár külön tanár segítségével- meg lehet ugrani ezt az akadályt is.

Engem turizmus-vendéglátásra vettek fel röhögve idegen nyelvi és töri érettségi duplázásával meg emelt+nyelvvizsga pluszpontokkal, de pár hónap után otthagytam, mert sajnos a gazdasági szakok mindig is a matekról fognak szólni, hívjuk bárhogy is, nekem pedig nem véletlenül díszeleg 53%-os matek érettségi a csupa ötös között, én ebből nem kérek, nekem tényleg nem való semmi olyan, aminek köze van a számokhoz. Nekem nem ér ennyit, hogy minden héten ezen szenvedjek, hogy ott kell ülnöm matekon majd aztán még egy külön tanárnál meg még otthon is gyakorolni. Ez nagyrészt fejben dől el, én így döntöttem.

2019. máj. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ :)
2019. máj. 4. 19:58
 7/7 anonim válasza:

BGE gazdinfo, 54%os közép matekkal jöttem.

Matek 1 kettes lett, Matek 2 3-as.

2019. júl. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!