Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 10 napos fodrászképzés ér...

10 napos fodrászképzés ér valamit?

Figyelt kérdés

Fodrászképzéseket néztem és rátaláltam a Barber Academy-re, a Barber shop Budapest tartja.

Több opció van, lehet tanulni csak hajvágást 2 nap, napi 2 óra intenzív képzés. Van borotválás 3 nap szintén napi 2 óra. És van 10 napos is amiben ez a kettő van de nem tudom mivel ad többet. Árban kb fele annyi a 2+3 napos mint a 10 napos. Ezen kívül ott a helyszínen meglehet venni a szükséges felszerelést.


Akinek van bármilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban tudna mesélni róla?

Nekem nagyon kevésnek tűnik ennyi idő ahhoz, hogy elsajátítsak valamit. Mit lehet ezzel kezdeni? Valahol el lehet helyezkedni vele, vagy csak a barátok, családtagok haját letudom vágni ha megkérnek?

Ha nem egy ilyen nagyobb nevű cég tartaná akkor átverésnek gondolnám.


Szóval van valakinek tapasztalata, vagy egyéb infója ezzel kapcsolatban?



2019. máj. 1. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg valami továbbképzésre akadtál ami végzett fodrászoknak van. Természetesen 10 napos képzés nem ad semmilyen végzettséget amivel legálisan dolgozhatsz.
2019. máj. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

[link]


Azért említhetnék valamilyen formában, hogy csak továbbképzés, vagy hogy előkövetelmény egy 2-3 éves képzés, esetleg munkatapasztalat. A végén írják, hogy lehet szerezni államilag elismert OKJ-s fodrász végzettséget is, de nem írják, hogy az lenne az előkövetelmény.

2019. máj. 1. 14:40
 3/5 A kérdező kommentje:
Persze sejtettem, hogy 10 nap alatt nem lehet egy komplett szakmát elsajátítani, ezért is kérdeztem meg, hogy van-e róla valami infó.
2019. máj. 1. 14:41
 4/5 anonim ***** válasza:

"A kurzus sikeres elvégzése után a végzős diákjaink részére oklevelet biztosítunk.


Amennyiben Borbély és Fodrász államilag elismert szakképzettséget szereznél, látogass el OKJ iskolánk oldalára"


Nem azt írják, hogy OKJ-s oklevelet adnak, csak egy oklelevelet. Azt tényleg nem írják, hogy előképzettséghez kötött, szóval feltehetőleg nem (hisz akkor nem ajánlaná a fodrász OKJ-t). Inkább ez egy gyorstalpaló lehet, kezdőknek, bár nem hiszem, hogy van értelme a papírnak, amit adnak. Inkább csak arra mehet ki, ezután kedvet kapj az OKJ-ra. Jó kis summa ez nekik...

2019. máj. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Azt gondoltam, hogy nem OKJ-s oklevelet adnak, csak egy sima oklevelet (annak meg ugye mi értelme?).

Én is gyorstalpalónak gondolom, pláne hogy a szükséges felszerelést is a kurzus előtt lehet/kell megvásárolni. Viszont kedvcsinálónak meg baromi drága 160-300 ezer forintért plusz a felszerelés ára.

2019. máj. 3. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!