Nem fog az agyam! Hogyan tanuljak meg 18 oldalnyi száraz elméletet?

Figyelt kérdés
Nagyon szégyellem magam pont ez miatt, hogy végzős gimis vagyok (van még 1 hónap oktatás nálunk, mivel külföldi vagyok), de nem tanultam meg tanulni. Egész életen át halasztgattam mindent. Végül nagyon sok sztresszel, de 3.-ig tudtam tartani az 5,00 átlagot, de most már ebben az utolsó 2 évben nagyon nehéz a 4,70 is. Jelenleg az a problémám, hogy szociológiából holnap felelek, és egyszerűen gyomorgörcsöt kapok az ilyen száraz elméletektől, mert talán 8 felelésen vagyok már túl ebben az évben, mindig kaptunk 13-15 oldalt, de annyira nehezen tanulom, hogy 1 óra/oldal. Plusz mire kiemelem a lényeget, az még 3-4 óra és semmi kedvem hozzáfogni így. Egyik osztálytársam 4 óra alatt tanulja meg úgy ugyanazt az anyagot, hogy az egészet el tudná mondani szóról - szóra, pedig én is erősen magolok. És amikor egész éjszaka tanulok, mindössze 2-3 órát alszok, ledöbennek, hogy nekem hogy lehet ilyen lassú a felfogásom, és miért megy ilyen lassan a tanulás. Általában nem este kezdek neki, hanem már délutántól. Persze vannak olyan tantárgyak, ahol 20 oldalt kell tanulni, de laponként 10 mondatot kell megjegyezni, és tele van képekkel is. Kiégtem már, semmi kedvem ilyenkor is tanulni, de kell a jó átlag. Valakinek valami tippje? Tudom, hogy jönnek most az egyetemisták, hogy ők pár száz oldalt tanulnak 1 nap alatt, de nekem jelenleg arra kell rájönnöm, hogy mi az, ami segít, hogy gyorsabban jegyezzem meg a dolgokat, és ne fél napba teljen 18 oldal...
2019. máj. 2. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy magolsz a száraz elmélet sem száraz elmélet abban is van valami logika. Kevesebb szenvedés tobb pozitiv gondolat ha jobban állsz hozza nem szentségesként jobban is megy majd.
2019. máj. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Áhh, végzős mérnöki egyetemistaként mai napig nem tudok tanulni. Pedig doktori a cél. Volt egy tanárom egyetemen, ő is mindig mondta, hogy neki is meg kéne már tanulnia tanulni, pedig PhD-val rendelkezett.

Szóval emiatt ne érezd magad rosszul.

Én nekem az a taktikám, mikor már nagyon nincs kedvem valamit tanulni, pláne ha nem is érdekel a tananyag, akkor elhitetem magammal, hogy ez izgalmas, és mókás. Úgy próbálok meg hozzáállni, hogy mekkora fun már ezt megtanulni, mert lényegében csomó hasznos információhoz jutok így. Persze éjfél után igen nehéz, de addigra már túl vagyok a holtponton és csak nyomom.


A legvégső megoldás pedig az, hogy elengedem a francba, és majd póton megcsinálom. Mondjuk ez középsuliban nem annyira opció. De később még hasznos lehet :D

2019. máj. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne magolj! Értve tanulj. Írj gondolattérképet, rajzolj vagy csak képzeletben csatolj képet a megtanultakhoz. Ne csak valami üres gondolatként álljon, mert ahhoz nem tudaz mit társítani és előhívni sem fogos tudni. Vegyél egy bekezdést, olvasd el, csukd be a könyvet és mondd el a saját szavaiddal, hogy mit olvastál, vagy írd le. De emellett én erősen javaslom, hogy vonj be a tanulásba valami kreatív dolgot. Nem csak ezért, mert hatékonyabb, hanem azért is, mert ilyenkor a jobb agyfélteke lesz aktívabb, ami nem érzékeli az időt (szóval nem fogsz unatkozni, és észre sem veszed, hogy tudod az anyagot).
2019. máj. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocsi a d-s-a betűket sokszor félrenyomom.
2019. máj. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne magolj! Olvasd el, és írd le a saját szavaiddal a lényeget külön papírokra. Azt olvasd át párszor, és ha már nagyon tudod azt, akkor az eredeti szöveget is olvasd át újra. Nekem ez vált be.
2019. máj. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!