2021es érettsegi Hogyan?

Figyelt kérdés

2021ben fogok erettségizni, bioszbol és kémiából emelten.

Orvosi egyetem lenne a cél.

Ugye 2020ban be jön ez a törvény hogy kotelezo nyelvvizsga, meg emelt..

Érdemes még valamiből emeltet tenni, vagy elég a 2?

Kicsit zavaros nekem ez.

Hogy is van/lesz?



2019. máj. 5. 19:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Hali, ez mindenkinek zavaros, senki sem tudja ((szerintem még az Emminél se, viszont azt vedd figyelembe, hogy nem csak neked lesz rossz, hanem a többi száz/ezer diáknak is aki hasonló szakra jelentkezik, nem csak te fogod megérezni a pontveszteséget/növekedést hanem a többiek is.
2019. máj. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Értem.

És például ha angolból teszek egy felsőfokú nyelvvizsgát akkor azzal letudtam a kotelezo emeltet és nyelvvizsgát, vagy még ez is homályos?

2019. máj. 5. 19:34
 3/20 anonim ***** válasza:
15%
Nem. Két emelt = 100 pont. A többi 400 az érettségi. Szóval hiába csinálsz felsőfokot, nem lesz 100- nál több pontod.
2019. máj. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Az oké, de ha egy emelt kotelezo lesz, akkor a plussz pontba az is belefog szamitani?

A kotelezo emelt?

2019. máj. 5. 21:15
 5/20 anonim ***** válasza:
74%

Én úgy tudom, hogy ha emelt szinten érettségizel angolból, akkor az egyenértékű egy középfokú nyelvvizsgával + ugye emelt érettségi is. Na már most ha úgy logikazunk, hogy kötelezően kell egy emelt (ez az angol, ezért nem jár pont), egy nyelvvizsga (az emelttel megkapod), akkor a biosz kémia emelttel megkapod a maximális 100 pontot. Szóval a helyedben arra készülnék, hogy esetleg majd angolból emelteznem kell.

De még semmi sem biztos, ahogy fentebb is írták.

2019. máj. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Emelt angolra kapsz nyelvvizsgát, de a felvételiig nem kapod meg. Az 1 hónapba beletelik miután érettségiztél. Tehát a felvételihez nem tudod feltölteni, így semmit nem ér. Kivétel, ha hamarabb teszel érettségit angolból. Erre is figyelni kell....
2019. máj. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Most 10.es vagyok, 11.ben szeretnék előrehozottan emelt angolérettségit tenni.

Akkor jár?

2019. máj. 6. 13:59
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha biológiából és kémiából emeltezel, akkor nem szükséges még angolból is, csinálhatsz külön nyelvvizsgát is (ami szerintem könnyebb). Így a közép angol jobb százalékot ad majd. Kiszámoltam és jobban megéri. Kérdés, hogy belefér-e a költségvetésedbe az a plusz 20-30k kiadás. A nyelvvizsga eredményét egyébként még júliusban is fel lehet tölteni.
2019. máj. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ha a mostani pontszámítós rendszer marad, akkor úgy tudod számolni, hogy : 100 + 400 elérhető pont van.(ennél több nem lehet)

A 100pont az többletpont, amit emelt érettségivel,nyelvvizsgával és egyéb dolgokkal lehet még szerezni. Egy emelt érettségi 50pontot hoz, amennyiben megvan egy bizonyos %, 45 azt hiszem, de ez nem biztos. Szóval 2 emelttel már elérted a maximum szerezhető 100pontot.

A nyelvvizsga és az emelt nyelvi érettséginél akkor ad mindegyik pontot, ha különböző nyelvekből van megcsinálva. De jelen esetben a nyelvvizsga még felső fokon se fog neked számítani, és az érettségi több pontot hoz. 46pont azt hiszem a felsőfokú nyelvvizsga, tehát az 50pont az emeltért több lenne.


Orvosin szerintem amúgy is kritérium volt eddig is legalább az 1 emelt, de valószínűnek tartom, hogy a magas ponthatár miatt így is mindenkinek kettőt kellett csinálnia eddig is.

2019. máj. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: orvosira eleve kritérium a 2 emelt. Biosz + kémia vagy fizika. Itt most arról van szó, hogy 1 emelt érettségi eleve kötelező lesz mindenki számára, ez maga után vonja, hogy esetleg azért az emeltért majd nem jár többletpont, és akkor máris csak 50 többletpontja van. Ez az amit nem tudunk.
2019. máj. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!