Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egy pl. germanisztika vagy...

Ha egy pl. germanisztika vagy anglisztika alapképzés után tanár mesterre szeretnék menni, akkor azzal pedagógus válna belőlem (mehetek minden állami iskolába tanítani) vagy csak egy nyelvtanár, aki taníthat magán/nyelviskolákban?

Figyelt kérdés

2019. máj. 6. 13:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Felvételizni kell tanárszakra, két szakra, mert csak így van tanárképzés. Ha felvesznek az alapszak tárgyait el lehet ismertetni, az adott egyetem dönti el, hogy mennyit fogad el és azokat beszámítja. Vagy elvégzed az anglisztika/germ, mesterszakot és azután 1 év alatt 1 szakos tanárképzésben vehetsz részt új felvételi után.
2019. máj. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az első rosszul mondja, mert van tanárképzés mesteren is, bár pontosan nem tudom hogy működik, minden egyetemen más, ezen 2017 óta folyton változtatgatnak. De én úgy tudom, BA+MA+2 féléves tanári MA (pszicho/szocio/pedes tárgyak besűrítve)=egy szakos tanár. Vagy Ba+4 éves MA ilyen összevont mestertanárival, de mindkettő megoldás elég hosszú idő a tanárrá váláshoz, szóval úgy legalább 5-6 év.
2019. máj. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!