Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nincs időm fejlődni az egyetem...

Nincs időm fejlődni az egyetem mellett, de nélküle nem tudok semmit csinálni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 éve kezdtem el a tanulmányaimat mérnökinformatikus szakon. Az első félévem közepe felé kezdtem el munkát keresni minimális tudással, inkább szakmai fejlődési céllal. Szinte azonnal fel is vettek, semmi nem érdekelte őket, csak a folyamatban lévő tanulmányaim. 2 hónapig kínlódtak velem, betanítottak, onnantól 1700-as órabérrel alkalmaztak is.


Persze emiatt teljesen elúszott az első félévem, lett talán 10 kreditem 0.8-as átlaggal, szóval lenulláztam az egészet. A következő félévben passziváltattam és folytattam a munkát, majd miután lett elegendő tartalékom, nekiálltam újra a szaknak.


Természetesen mellette esélyem nem volt semmire, a saját projektjeimhez október óta nem nyúltam, a tárgyaim nagy része ugyan meglett, de az újboli felvétel és egyebek miatt kivágtam államin is egy halom pénzt. A tudásom szinte semmivel nem gyarapodott érzésre, akkor sem, ha a követelményeknek megfeleltem (nem vitatom, lehet, hogy én vagyok rossz képességű, amiért nem tudtam semmit csinálni szinte a tárgyaim teljesítése mellett). Mostanra elfogytak megint a tartalékaim, muszáj nekiállnom ismét dolgozni, így a következő félév kérdéses.


A fő gondom az, hogy a tudásom és a szakmai tapasztalatom sem elég sehova, hiszen a cv-m alapján a tanulmányaim nélkül egy mezei senki vagyok és semmilyen felvételiteszten nem mennék át (valamennyit tudok C-ben, javában és pythonban, de az nem az a szint, ezt én is nagyon jól tudom). Azt nem engedhetem meg magamnak, hogy csak az egyetemre figyeljek jelenleg, mert úgy érzem, igazán csak a munkahelyemen fogok tanulni és akkor, ha gyakorlok és próbálkozom magamtól is. Erre viszont egyáltalán nem volt energiám ebben a két félévben és nem látok kiutat a későbbiekben sem... Ha otthagyom a szakot és magamtól tanulok programozni, egy jó ideig nem tudom semmivel igazolni, hogy foglalkozok a témával és igyekszem jobb lenni (és tanítható vagyok, meg nem egy buta senki), ezt az aktív-passzív váltogatást meg nem csinálhatom sokáig, mert vagy fizetnem kell mégtöbbet, vagy kivágnak. Viszont sok helyen jelenleg meg sem kérdezik, mit tudok. Papír vagy folyamatban lévő tanulmányok vannak? Akkor megoldjuk. Ennyi számít csak. Én meg közben tanulhatok kedvemre, igaz, a felvett tárgyaimra semmi időm nincs.


Szeretnék papírt, ha már beletoltam egy teljes évet maximálisan és az első évet is félig-meddig. És jó lenne biztosítéknak is, mert sajnos az itt terjengő "elég ha jó vagy papír nélkül" dolgokat nem tapasztaltam igaznak... És nem is leszek egyhamar olyan jó, hogy hiteles legyek ilyesmi nélkül is, a szakmai tapasztalatom pedig kevés. OKJ/Greenfox/Codecool kizárva, nem látom értelmét és nincs rá pénzem. A többi egyetemen pedig nem tudom milyen a képzés nappalin vagy akár estin/levelezőn. Nem akarom azt csinálni sem, hogy átmegyek valahova, aztán ott is ugyanaz lesz, mint itt, végül fizethetek érte egy vagyont, mert nem fejezem be/nem tudom csinálni.


Sajnálom, hogy ilyen a hozzáállásom, hogy tulajdonképpen alibidiplomát és alibiképzést keresek, de ez adja a legtöbb lehetőséget és mint tapasztaltam, ennél többet egy képzésbe nem tudok beletolni és nem is látom érdemesnek.


2019. máj. 10. 10:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Menj át levelező gazdinfóra.
2019. máj. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gondolom te is úgy látod hogy számos dolgot otthon, önszorgalomból lenne előnyös megtanulni, mindenféle papír és iskola nélkül. Persze ehhez meg az kellene hogy a tudásra vadásszanak a munkaadók és ne a papírra.

Nekem az is tetszene ha egy papír megszerzéséhez elegendő lenne egy vizsga követelményeinek teljesítése. És ne kelljen hozzá x év iskola, se tanfolyam, mindegy legyen hogyan szerezte a tudását. Persze nem minden szakra értem ezt, például orvosira nyilván nem. De programozni otthon lehet megtanulni a saját gépen.

2019. máj. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!