Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME-GTK vagy BGE-PSZK, melyik...

BME-GTK vagy BGE-PSZK, melyik a jobb szerintetek?

Figyelt kérdés
Oktatás színvonala, nehézség, az adott diploma presztízse?

2019. máj. 11. 21:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

BME. Ha gazdasági szakra jelentkeznék, akkor a Corvinus-BME-BGE sorrendet állítanám fel.

Láttam a felvi.hu-n valami dimplomakövetős statisztikát, amin a gazdasági szakok között a BME-seknek volt a legnagyobb a fizetése. Elég jó ösztöndíjat is kapnak, azt hiszem már 400 pontos feléveti pontszám fölött, amit nem nehéz elérni. (Én is BME-s vagyok, de nem GTK-s.)

2019. máj. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%
BME. De nehezebb is.
2019. máj. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%

A BME a jobb nevű egyetem, de pont a gazdasági területen a BGE-PSZK (volt PSZF) az ország #2 számú pénzügyi szakemberképző intézete, a Corvinus mögött. A BME-t sehol se "jegyzik" ezen a területen, míg a BGE-PSZK-n rengeteg gyakorló szakember végzett.


Érthető, hogy az első két válaszoló BME-sként vagy BME-n végzettként a BME-t védi, de a realitás az, hogy a BME nincs az élvonalban ezen a piacon.


De az való igaz, amit Estadio ír, hogy a képzés esetleg tele van felesleges "műszaki" tantárgyakkal, amikkel a BME próbál egy kis egyéniséget vinni a képzésbe (és amelyek később 130%-ig fölöslegesek lesznek az életben); másrészt hogy szivatnak, mint állat. Én a szakdolgozatomat a BME-n írtam, kiábrándító egy intézmény.

2019. máj. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
1: Oké, de a BME-sek 90%-a gondolom nem gazdasági, hanem műszaki területen kezd dolgozni.
2019. máj. 12. 13:09
 5/10 A kérdező kommentje:
3: Tehát ha abszolút gazdasági beállítottságú vagyok, és a műszaki távol áll tőlem, akkor érdemesebb a BGE pénzügy-számvitel karát választani?
2019. máj. 12. 13:11
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Ha a Corvinusra vagy ELTE-re nem tudsz bekerülni, akkor vagy BME vagy BGE. Lehet, hogy a BME-t választanám inkább az egyetem általában vett magasabb presztizse miatt (de mondom a pénzügyi oktatásban sehol sincs a színvonala a BGE-hez képest). Nehéz döntés, menj a Corvinusra vagy ELTE-re, ha teheted.
2019. máj. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
22%
En is ezen gondolkoztam meg ket eve hogy bme, corvinus vagy bge. Mindhez meg lett volna a pontszamom, s eloszor a corvinusra szerettem volna menni. Igy volt a sorrend: corvinus, bge aztan bme. Vegul a bme-t teljesen kizartam, mert -ahogy elottem irtak- ez az intezmeny nem a gazdasagi iranyra specializalodott szoval ertheto hogy mondhatni nme azt kapod meg toluk mint egy kizarolag erre szakosodott egyetem. Corvinus a rangsorban joval elorebb van mint barmelyik mas magyar felsoktatasi intezmeny, de figyelembe kell venni hogy mit es hogyan tanitanak. Mint mondtam bejartam a corvinus oraira (legalabbis amira csak tudtam) es azt tapasztaltam, hogy iszonyatosan az elmeleti tananyagra fokuszalnak ellentetben a bge-vel. Tehat en emiatt a bge-t tettem elso helyre es a mai napig nem banom. A bge nem annyira nepszeru mint a corvinus, de ha penzugy szamvitelrol van szo akkor a bge jobban atadja a tananyagot. Figyelembe kell venni, hogy a bgen nagyon alacsony a ponthatar szoval (bem bantaskent) a legtobb rosszabb tanulo ide kerul be megis egy megfelelo szintvonalat eler. En nem tartom magam ostobanak, de szamtalanszor talalkoztam olyan emberekkel akiknel csodalkozom hogy elvegeztek a 8 altalanost megis atmennek a vizsgakon. Corvinuson nem tudom hogy mi van jelenleg, de szerjntem nagyon tuloznak mindent ott.
2019. máj. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7:

Szia! Te a BGE-re jársz akkor?

Most 99%-ban én is arra hajlok már, mert többektől olvastam már itt, hogy sokkal gyakorlatiasabb az oktatás, mint más egyetemeken.

Lehet pár kérdésem privátban?

2019. máj. 27. 08:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Szeptembertol harmad eves leszek:) nyugodten kerdezz barmit
2019. máj. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 varga denes ***** válasza:
40%

Corvinus

Bme

Elte

Bge


Ez a sorrend gazdasági szakok tekintetében. Bme gtk messze jobb mint az elte vagy a bge. Ezt ugy mondom, hogy jartam bme gtk-ra és elte gti-re is, bge-rol pedig rengeteg ismerosom van, alávaló egy hely:D

2020. máj. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!