Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Olyan lehetséges, hogy valaki...

Olyan lehetséges, hogy valaki nem ugyanazon az egyetemen csinálja meg az Msc-t, mint ahol a Bsc-t csinálta?

Figyelt kérdés

Tehát felvesznek most egy egyetemre (nem oda, amit 1. helyen jelöltem, de a szak ugyanaz), ott elvégzem a BSC-t, de Msc-re már egy másik egyetemre megyek?


Lehetséges ez?


Esetleg az is lehetséges, hogy a Bsc 3 éve alatt átmegyek a másikra már?



2019. máj. 12. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

MSc-t bárhol csinálhatsz (bár általában a helyben végzett BSc-sek előnyben vannak pl. egy szóbelin, mert a tanárok szája íze szerint tudják a követelményeket, meg ismerik is már őket)

A szak közbeni átjelentkezés feltételeiről a kiszemelt intézmény tanulmányi osztályán kell érdeklődni.

2019. máj. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Hisz ez az új rendszer lényege. Mindegy hogy hol csinálod a BSc-t, el kell fogadják ugyanazon a szakon más egyetemeken is. Még külföldön is elfogadják a BSc-d ha hozzájuk akarsz jelentlezni MSc-re.


3. évedben ha váltani akarsz egyetemet az kicsit más. El kell fogadtatnod az eddigi krediteidet, de a pakliban simán benne van az is, hogy bem fogadnak el valamit és azon az egyetemen is újra kell csináld az adott tárgyat..

2019. máj. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Esetleg az is lehetséges, hogy a Bsc 3 éve alatt átmegyek a másikra már?"


Csak akkor mehetsz át, ha a kreditek 2/3-át még nem teljesítetted. Tehát, ha túl vagy azon nem mehetsz át máshova csak, ha újra jelentkezel. Akkor elfogadtathatod a tárgyakat de azt is csak akkor ha a tárgy tematika 75% ban egyezik és csak egy bizonyos kredit számít lehet.


Az msct bárhol csinálhatod.

2019. máj. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3: Akkor tehát akár az 1. félév után is átmehetek máshova (ha az egyéb feltételek teljesülnek)?
2019. máj. 12. 14:56
 5/7 A kérdező kommentje:

És a fő kérdés!

A diplomában (vagy bárhol) megjelenik az, hogy nem azon az egyetemen kezdtem, ahol diplomáztam?

2019. máj. 12. 14:58
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk egy adott mesterszakra--csak erre van rálátásom--máshol végzettet nem is vettek fel.
2019. máj. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"3: Akkor tehát akár az 1. félév után is átmehetek máshova (ha az egyéb feltételek teljesülnek)?"


Átmehetsz, de az Intézménytől függ, hogy átvesznek-e. Tehát, ha minden teljesül akkor se biztos, hogy átvesznek. De ha jól teljesítettél akkor nagyobb az esélye, hogy mehetsz. Például sokan SZTE jogról atmennek sokan Károlira, mert könnyebb. Nyilván onnan átveszik őket, de fordítva kevesebb az esélye.


"És a fő kérdés!


A diplomában (vagy bárhol) megjelenik az, hogy nem azon az egyetemen kezdtem, ahol diplomáztam?"


A diplomában mindig az szerepel, ahol a záróvizsgát letetted.



"Nálunk egy adott mesterszakra--csak erre van rálátásom--máshol végzettet nem is vettek fel."


Ez butaság. Szerintem csak egy pletykát hallottál. Ha átmész a felvételi vizsgán jó eredmennyel akkor felvesznek. Nyilván, ha mondjuk PÜre jártál akkor nem fognak mecha mscre felvenni...


De olyan van pl , hogy mérnökinfot végzel és villamos mscre mész. Maximum a kredit különbözetet megkell csinálnod így több tárgyad lesz.

2019. máj. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!