Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megéri tanárnak...

Szerintetek megéri tanárnak tanulni?

Figyelt kérdés
Az eszemmel tudom, hogy keveset keresnek, de mindenképp tanár szeretnék lenni, csak ennek tudom elképzelni magam a jövőben. Meg lehet élni a kezdő fizetésből? Most hallottam, hogy jövőre 30%-al fogják a fizetésüket emelni. Matek lenne az egyik szakpárom.

2019. máj. 12. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Még emelés után is röhej lesz a tanári fizetés. Talán az egyik legkevesebbet fizető diplomás munkakör ez, bár munkád mindig lesz vele. Viszont 6 év egyetem, cserébe meg kapsz 130 ezret havonta végzés után.

Jelenleg nem éri meg tanárnak tanulni, hacsak nem ez a vágya valakinek. De aki már a fizetés miatt aggódik, úgy ahogy te is, már elég kérdéses a helyzet, hogy biztosan jól választanál-e..

Mondjuk matek alapszak+mesterrel jobban járnál sokkal, ha már azt akarod az egyik tárgyadnak.

Hogy érted, hogy az eszeddel keveset keresnél?

2019. máj. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Attól tartok, hogy jelenlegi körülmények között Magyarországon nem. A 30% emelés csak mézesmadzag. Én magam is tanárszakon végeztem és soha nem tanítottam. Ha matematika lenne az egyik szakod, akkor inkább informatikai irányban kellene tapogatóznod, arra van kereslet. Vagy, ha van rá piaci kereslet, akkor magántanárként is dolgozhatsz. Ne feledd, hogy még a középiskolai tanár is alapvetően a fegyelmezéssel és hasonlókkal tölti az idejét és valójában szigorúan vett szakmai munkát keveset végez.
2019. máj. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat

#1 úgy értem, hogy az eszem az tudja, hogy nem lehet megélni belőle, de a szívem mégis erre húz

2019. máj. 12. 19:25
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
130 ezres fizetésből nyugat mo-n vagy a fővárosban éhenhalsz még 25 évesen diplomásan is ha nem pénzelnek otthonról. 100-120 + rezsiről indulnak a kis lyuk garzonok is.
2019. máj. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha mindenképpen oktatni szeretnél, akkor egy tetszőleges (célszerűbb ha matekos-infós-műszakis) irányba mehetnél tovább. BSc+MSc, utána maradhatnál az egyetemen oktató. Esetleg PhD-t is végezhetnél. Bár az egyetemi oktató fizetése ugyanúgy a béka segge alatt van, de:

nem kell fegyelmezni, hanem tényleg taníthatsz. Komolyabb a hallgatóság, ők már tanulni mentek oda. Az oktatás mellett lehet cégeknek fusizni, és akkor már egész jól meg lehet élni.

2019. máj. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
nem éri meg, de úgyis annak fogsz menni
2019. máj. 16. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

NEM, NEM, NEM!

Időben felejtsd el!

Magyarországon ez egy elveszett dolog.

A minimálbér ALATT van a kezdő tanári fizetés!

(27 évig nyomtam ezt az ipart, azután kiléptem a közoktatásból.)

2019. máj. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ne menj ....

én kezdőként nagyon sokat szenvedek. Ebből a pénzből nem lehet kijönni. Gondolkodom a pályaelhagyáson.

2019. máj. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Fúj...
2019. jún. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Lanius válasza:

Kétesélyes a meccs.


ha szereted csinálni, és nem bánod, hogy nem lesz szilikonmellű szőke babád a béemwédben, sőt béemwéd sem, akkor menj tanárnak és kész, akármennyit fizetnek.


Én is csinálom. Relatíve valóban nagyon alacsony a fizetés, habár a kormány sok emelést végzett és ez picikét érezhető is, de még mindig van hová fejlődni.


Viszont! Lehet, hogy az oktatásban van jövő, hiszen az alacsony fizetések és a relatíve magas elvárások (birkatürelmű személyiség, igen magas szaktudás változatos területeken) miatt irtózatos tanárhiány van és van kialakulóban, különösen a természettudományos és reál területen. Ha te leszel a jövő egyetlen matektanárja, akkor király leszel anyagilag, emberileg, minden szempontból.


Jótanács: a jövő a digitális oktatásé, úgyhogy repülj rá a matek mellett az informatikára is.

2019. szept. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!