Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A BGE milyennek számít a...

A BGE milyennek számít a gazdasági egyetemek között?

Figyelt kérdés

Lehetőleg olyanok válaszát várom, akiknek van személyes közvetlen vagy közvetett tapasztalata.

Az oktatás színvonala, nehézsége, tanárok, a diploma presztízse, stb?



2019. máj. 13. 17:15
 1/6 Estádio de Felchút ***** válasza:

Teljesen jónak. Corvinus az első, utána BGE/BME/ELTE.

BGE-s diplomával ÉS megfelelő tudással bárhová bekerülhetsz.

2019. máj. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1: Igen, azt tudom, hogy a Corvinus az egyetemek iPhone-ja:)), de én már hallottam olyat is, hogy ez igazából nem is az ottani oktatás színvonala miatt van, hanem hogy a legerősebb gimnazisták presztízsből mindig oda adják be a jelentkezésüket és ez miatt van kikiáltva a legjobbnak.

Tehát tulajdonképpen egy öngerjesztő folyamat eredményeként.

A BGE-ről meg azt hallottam, hogy sokkal gyakorlatorientáltabb az oktatás és emiatt kimondva vagy kimondatlanul, de jobban szeretik a munkáltatók, mint egy Corvinusos diplomát.

Lehet ebben valami?

2019. máj. 14. 07:31
 3/6 Estádio de Felchút ***** válasza:

#2 A telefonok iPhone-ja a Samsung Galaxy S, Note széria és a Huawei Mate Pro széria.


Egy kicsit túlgondolod ezt a kérdést. Én csak a BME-re szavazok, még az orvosit is a BME-n végezném :D

Az egyetem presztízse azért fontos, mert az első munkahelyeden számítani fog. 10 év szakmai tapasztalattal meg sem fogják nézni a CV-dben, hogy melyik egyetemre jártál. Oké, gazdasági diplomás, pipa. A tapasztalat milliószor fontosabb, mint hogy a Corvinusra vagy a BGE-re jártál. Az elején számít, utána az elért eredményeid, kompetenciáid fognakdönteni.

Lehetőleg ne valami gagyi helyre menj, az a legfontosabb, mert onnan valószínűleg sz*r munkahelyre fogsz menni, kuka pozícióba, valami f*s céghez, és nehéz lesz kitörni.

Én a BCE-t jelölném meg inkább a presztízs miatt, és mert 3-4 évig csodálatos kilátásod lesz a BME-re :-)

2019. máj. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szia, BGE NG, második félévem, írj DMet ha gondolod, tudok mesélni pozitív és negatív dolgokat egyaránt
2019. máj. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bge-t nem ajánlanám
2019. máj. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5: Kifejtenéd bővebben miért? Lehet privátban is.
2019. máj. 29. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!