Szerintetek mennyire van értelme ennyi idősen a 0-ról kezdeni az IT karriert?

Figyelt kérdés

20 vagyok, idén leszek 21, nagyon szeretem a matematikát, ezzel szeretnék egész életemben foglalkozni, viszont későn értem be, elcsesztem a semmire az eddigi éveket, jövő szeptembertől fogok mérnökinfóra járni vagy proginfóra, csak véleményre vagyok kíváncsi, nem befolyásolnak semmit semmit a válaszok, csak érdekel a külső szemlélet, mennyire tartjátok reálisnak akik esetleg ebben dolgoznak, mindenképp ezzel akarok foglalkozni.


Szerintetek mennyire lehet esélyem ennyi idősen felvenni a versenyt a szakmában azokkal szemben akik számítógéppel születtek a kezükben és 14-15 évesen már programozgattak, 22 évesen meg már elvégezték a BSc-t? Mármint későbbi távlatban 30-35-40 évesen nagyon szembetűnő lesz velük szemben a lemaradásom?


2019. máj. 14. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg érdekel és elhivatott vagy, nyugodtan vágj bele.
2019. máj. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi van? Te komolyan azon idegeskedsz hogy 21 evesen kesesben vagy? Ne legyel mar bolond :D hajra
2019. máj. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút, még ha 35-40 éves lennél, akkor bőven is lenne értelme.
2019. máj. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

1 éve én is emiatt aggódtam. Én, a "buta" bölcsész, akit amúgy matekkal vettek fel arra a szakra is, amire eredetileg jelentkezett, maga sem tudja, miért, ha az infó és a matek jobban érdekelte...


Tavaly vettek fel mérnökinfóra és bele is dobtak a mélyvízbe. Sokszor éreztem, hogy mégsem nekem való ez, persze ez el is múlt, amint sikeresen megoldolttam valamit, amiről addig nem is álmodtam. Úgy éreztem, nekem sokkal nehezebb, mint a többieknek és ez gyakran elvette az önbizalmam és a lelkesedésem, hiszen emberek feleannyi erővel kétszer olyan jók körülöttem...

Közben viszont észre sem vettem, mennyit fejlődtem és néhány esetben mennyire jó ötleteim vannak. Azt hiszem, ekkor billentem át a holtponton és éreztem, hogy én is lehetek elég jó. Úgy látszik, nyárra már tudok ezen a területen dolgozni, pedig még csak ez a második félévem itt. Életemben nem gondoltam volna, hogy egy év alatt ekkorát fordul velem a világ. Egyáltalán nem bántam meg, hogy belevágtam. Talán az algoritmikus gondolkodásra nehezen áll rá egy kevésbé képzett ember agya, illetve ez sem való mindenkinek, de nem kell szerintem emiatt aggódnod, ha jó vagy matekból. A trendek meg folyamatosan változnak, az új módszerek elsajátítása pedig a profibbaknak is fejtörést okoz majd. Ha szeretsz és akarsz tanulni folyamatosan és naprakésszé tenni a tudásod, szerintem simán ráverhetsz sokakra, akik korábban kezdték. Meg aztán, amit az emberek többsége csinál 10-14 évesen programozás címszó alatt, az azért nem feltétlenül egy behozhatatlan előny. Ők is úgy kerültek ide, hogy nem igazán tudtak elegánsan kódot írni és a legszebb megoldások egyikét megtalálni a problémára. Ezen mindenki átesik egyszer, aki egyetemen tanul ilyesmit.

2019. máj. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!