Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biomernoki es vegyeszmernoki...

Biomernoki es vegyeszmernoki diplomaval hol lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Gyogyszergyarban szeretnek dolgozni, fokent kutatasi, fejlesztesi teruleten, tehat laborokban. Szerintetek ugye, attol fuggetlenul, hogy mernoki diploma, nem kell feltetlen gepekkel foglalkozni? Es szerintetek melyik jobb, a vegyeszmernoki, vagy a biomernoki?

2019. máj. 14. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Én elgondolkoznék a molekuláris bionika szakon is. Ott is hasonló a szakterület, de az ehhez kapcsoló IT-s (programozási) meg hasonló dolgokat is leadják ami most kelendő.

Lehet azt választanám ezen a területen.

2019. máj. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vegyészmérnöki. Több ismerősöm van, aki vegyészként gyógyszergyárban van, viszont molekuláris bionikán végzettek mind pályát módosítottak, annyi gagyi az a szak.
2019. máj. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kettő szak közül egyértelmű: vegyészmérnök. Vagy akár mint vegyész is el tudsz helyezkedni.

Én jelenleg egy kis, gyógyszergyártással is foglalkozó cégnél vagyok, s a vezető beosztásban rendre vegyészek és vegyészmérnökök dolgoznak.

Az egyetemen meg lehet van olyan lehetőség, hogy PhD keretein belül kifejezetten valami kutatási területre menj.

2019. máj. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mind a vegyész- és biomérnökin, mind pedig vegyész szakon sok labor van, ahol rengeteg jegyzőkönyvet kell írni, és nagyon pontosan dolgozni. Ugye tudod, hogy a laborban is vannak ,,gépek"? Mármint műszerek, mindenféle kütyü, amiket tudni kell használni. Mind3 szakkal el lehet helyezkedni laborban is, kutatásban is, maradhatsz velük az egyetemen, a mérnöki diplomákkal pedig mehetsz az iparba is. A mérnökiekkel több lehetőséged van.

Én vegyészmérnökire járok, náluk van vegyipari géptan 1-3, kémiai technológia 1-3, vegyipari művelettan 1-3, ezeken mind tanulunk gépekről ELMÉLETBEN, de csak kémiai technológiából van laborgyakorlat, valamint lesz még kisüzemi laborgyakorlat is. Csak ennyit kell úgymond ,,kibírni" a gépekkel, de itt is többen dolgoztok egy csapatban, Neked lehet csak elég lesz valaki jegyzőjét lemásolni kb. Nyugi.

A vegyészmérnökinek nagyobb múltja van, a biomérnöki képzés a vegyészmérnökiből vált ki. A vegyészmérnökivel több lehetőséged lesz szerintem, bár gyógyszergyárba a biomérnöki is jó. Nekem mindig is azt mondták, hogy a vegyészmérnökiről könnyebben át lehet menni biomérnöknek, mint fordítva. A biomérnökök tanulnak genetikát meg mit tudom én még mit, amit még ők is utálnak és nehéz, a döntés Rád van bízva.

2019. júl. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy csak most válaszolok, de köszönöm mindenkinek! Most éppen úgy gondolom, hogy biomérnökire szeretnék majd menni, de átgondolom a válaszaitokat. Egyébként azóta rájöttem, hogy valamennyire a gépek is érdekelnek (legalábbis a gyógyszeres területen), szóval azzal se lesz probléma:) (remélem:D)
2020. ápr. 17. 22:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Én biomérnök bsc után végeztem vegyészmérnök msc-t, ez is egy lehetőség, ha nagyon nem tudod mi legyen. :)
2020. ápr. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!