Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyogyszeresz az konkretan elado?

Gyogyszeresz az konkretan elado?

Figyelt kérdés
Marmint a gyogyszeresz a patikaba adja ki a gyogyszert, ennyi a feladata? Ez miert 5 ev?
2019. máj. 15. 06:27
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
94%
Hogy ne halj meg. Gyogyszeresz az is aki kiadja, nem sima elado.
2019. máj. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
96%

Egy sima eladó nem tudná ellàtni ezt a feladatot. Ha pl nincsen egy adott gyógyszer raktáron, akkor a patikus azonnal tudja, hogy melyik terméknek ugyanaz a hatóanyaga, csak más "márka" alatt.

Illetve ha úgy mész be a patikába, hogy nem tudod milyen gyógyszert vennél, csak a panaszokat mondod el, a patikusok azonnal tudják, hogy melyik vény nélküli szer és milyen dózisban lesz jó neked. Komplexebb, mint cipőt árulni.

Ráadásul hátul a "szìnfalak" mögött krémeket kevernek, kúpokat csinálnak stb. Ehhez több éves labor gyakorlat kell, az egyetemen jól megtanuljàk az alapokat. Egy laikus szerintem már a szàmok àtvàltàsànàl elakadna. Meg a gyógyszerész pontosan tudja milyen alkotó micsoda, hogy viselkedik, miért úgy kell bánni vele stb. Ez nem egy olyan munka, amit be lehet tanítani pár nap alatt. Kell hozzá a tudás egy része, amit egyetemen tanultak.

Na meg a gyógyszerészek egy része nem patikaban dolgozik, sok más fontos feladat betölthető vele. Gyògyszergyàrakban pl fejlesztéshez azért kell az 5 év egyetem

2019. máj. 15. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
96%
Gondolod, azért jár "dr"-i titulus, hogy a tárolótól eltaláljon a pultig és vissza?
2019. máj. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
8%
A dr titulus nem jár szerintem csak adják. De nem indokolt.
2019. máj. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
88%
A gyógyszertárban vannak gyógyszerészek és vannak gyógyszertári asszisztens. Nem egy a kettő. A gyógyszerész magas iskolát végzett ember, a gyógyszertári asszisztens egy sima érettségihez kötött OKJ.
2019. máj. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
97%

A gyógyszertári aszisztens egyedül nem dolgozhat, gyógyszert csak a szakasszisztens adhat ki, ő is csak gyógyszerész jelenlétében.


A legtöbben sajnos tényleg azt hiszik, hogy a gyógyszrész csak egy eladó, pedig rengeteg tudás van mögöttük. Persze az átlagember, aki bemegy mondjuk egy vény nélküli gyógyszerért, nyílván nem tapasztal semmi szaktudást, de én láttam már őket segíteni, főleg időseknek, akik több gyógyszert szednek. És ők szoros kapcsolatban is állnak a gyógyszerészükkel, szerintem szorosabban, mint a háziorvosukkal.

2019. máj. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
86%
Ahj gyógyszerészhallgatóként az ilyen kérdések mindig forgatják a kést a szívemben. :D Főleg ha tudnátok, mik zajlanak a sote falai mögött..:D
2019. máj. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Peldaul?
2019. máj. 15. 11:02
 9/36 anonim ***** válasza:
7# talán ha leírod okosabbak leszünk
2019. máj. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
97%

Hát mikor az évfolyamon mindenki vért izzad 1-1 tárgy teljesítéséért, megy a szívatás, ha napi 24 órát tanulnál az sem lenne elég.. A szorgalmi időszak végére alapból hulla vagy, aztán állj neki a szigorlatokra megtanulni 800-1000 oldalt/tárgy..

Emlékszem annó az elsőév első féléve után az évfolyam majdnem fele passzívra ment, vagy mondja, hogy szeptembertől inkább át megy másik szakra, mert nem bírja a tempót. Nagyon kevesen csinálják meg elsőre csúszás nélkül.

Ezek után pedig megkapni a családi ebédnél a rokonoktól, hogy de hát csak eladók leszünk a patikában. :D Isteni.

2019. máj. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!