Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyogyszeresz az konkretan elado?

Gyogyszeresz az konkretan elado?

Figyelt kérdés
Marmint a gyogyszeresz a patikaba adja ki a gyogyszert, ennyi a feladata? Ez miert 5 ev?
2019. máj. 15. 06:27
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom mi alapján tartod viccnek azt, hogy olyan szakok elvégzésért doktori cím jár amiről maximum annyit tudsz, hogy melyik egyetemen léteznek ezek a szakok és hány évesek. Jártal valaha jogra? El tudod képzelni milyen nehézségű? Szerintem fogalmad sincsen. Ne ítelj meg úgy más szakirányokat, hogy egy percig nem láttál bele a munkájukba és az egyetemi létükbe.

Bármit is gondolsz, egy dolog nem változik, nem fogják megfosztani sem a gyógyszerészeket, sem a jogászokat a doktori címüktől. Csak szimplán irigy vagy

2019. máj. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
16%

Viccesek az emberek: ha valaki ki meri fejteni logikusan azt a véleményét, hogy a foglalkozásdoktorik kiosztása nem konzekvens; akkor hirtelen jön a személyeskedés (“irigy vagy”) meg a “nem tudod, mert nem jártál oda”. Miért, előző te jártál talán állatorvosira vagy államigazgatásira?


Nem. E helyett az van, hogy nekem van véleményem, és vannak érveim is. És én úgy gondolom, hogy jobb a német rendszer, ahol csak annak van doktorija, aki valamilyen doktori szintű tudományos kutatást letett az asztalra. A jogász, gyógyszerész nem előrébbvaló foglalkozások, mint a mérnök, matematikus vagy elemző közgazdász, és semmivel sem indokolható, hogy az előbbiek miért kapnak doktorit automatikusan a diploma mellé, az utóbbiak meg miért nem. Nekem ez a véleményem, és ezt alá is tudom támasztani érvekkel, személyeskedés nélkül (ami például neked Utolsó szemmel láthatóan nem sikerült).


Így van, ne aggódj, senki nem fogja elvenni a foglalkozásdoktori címedet; csak éppen a doktor cím annyira elértéktelenedik (már fűnek-fának van), hogy teljesen értelmét veszíti. Mert elinflálódik.

2019. máj. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

Amugy ez engem is foglalkoztat,hogy ezek a szakok miert kapnak dr. Cimet.

A doktor nalam az orvos, neki megadnam, megerdemli.

De aki tenylegesen mas teruleten van, amig nem doktoral az adott teruleten nem adnek en se neki semmit.

2019. máj. 28. 13:02
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem arról van szó, hogy ezek a szakmák többet érnek, de ne hasonlíts össze egy közgáz képzést egy jogihoz vagy gyógyszerészhez. Testvérem közgazdász és az ő képzése nem volt olyan nehézségű mint egy jogi egyetem. Amúgy számos szakon elérhető a doktori fokozat csak több év tanulás, ezért részben okold azt a rendszert amihez csatlakozott az országunk. A legtöbb szakon a Bsc-t követheti Msc majd utána lehet továbblépni. Lehet véleményed, én csak arról szeretnélek meggyőzni, hogy megérdemlik a gyógyszerészek a doktori címet, ezzel nem lealacsonyítva más szakirányt. Ma Magyarországon ez az álláspont, akik ezen a területen dolgoznak azok jogosnak tartják.
2019. máj. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező a gyógyszerészek is doktorálnak, az államvizsgán számos ember repül is emiatt.
2019. máj. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
0%

A gyógyszerészek is doktorálnak, ha elvégzik a PhD képzést, disszertációt írnak és megvédik.


Az államvizsgán nem ezért repülnek, hanem mert nehéz. Ahogyan a gépészmérnök államvizsga is.


A tesód nem tudom milyen szakos közgazdász, de bizonyára nem matematikai gazdasági elemző vagy alkalmazott közgazdaságtan.

2019. máj. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
61%

Nem vitatkozom tovább , mert értelmetlen. Majd ha 60-70 éves leszel és komoly problémáid lesznek azért köszönd meg, hogy van gyógyszerészet és vannak emberek akik azért dolgoznak, hogy neked legyen orvosságod.

Csak szűk látókörre vall, hogy nem látsz túl a mérnöki szakon és a matematikán. Létezik ám más nehéz tudomány is a világon.

2019. máj. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
31%

Én most is megköszönöm, hogy van, aki kiadja a gyógyszert, nem erről van szó. De a vegyészeknek is megköszönhetjük, hogy vannak kozmetikumaink; ahogyan a gépészmérnököknek is, hogy nem esik szét alattunk az autó vagy a repülő.


A pszichológusok se kapnak doktori címet, pedig nekik ugyanúgy kijárna minden szempont alapján (nehéz is a szak, emberekkel is foglalkoznak, nagy a felelősségük stb.). Sőt, ha már az emberi szempontot bevesszük, akkor a papoknak is kellene doktori cím, hiszen a teológia is elég nehéz, és ők is emberekkel foglalkoznak.


Tényleg nincs értelme folytatni a meddő vitát, te csak a mundér becsületét véded, és se érveid sincsenek, amelyek elmagyaráznák, egy pszichológus miért nem kap doktori címet, a gyógyszerész mert miért igen; se másokra nem vagy tekintettel, akik ugyanolyan keményen megdolgoznak a diplomájukért, mint a jogászok (például a mérnökök, hogy messzebbre ne menjek).

2019. máj. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
24%
Szerencsére Németországban, ahol élek, még van értéke a doktori címnek, mert nem osztogatják diploma mellé.
2019. máj. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
51%
Amennyit elégedetlenkedsz, gondoltam hogy már elhagytad az országhatárt :) Utána meg szidod a magyar rendszert, mert könnyű külföldről okoskodni.
2019. máj. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!