Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek

A kérdés
folytoneltevedek nevű felhasználó kérdése:

Nem vált be a mostani sulim, át szeretnék jelentkezni másik iskolába. Tudtok ajánlani iskolákat?

Humán beállítottságú vagyok,kb 4,3-as átlaggal. Budapesten lévő gimnáziumok érdekelnének. Jelenleg kommunikáció szakra járok, de itt (V.M.Ének-Zenei és Nyelvi G.) nagyon gyengén oktatják...

Sima gimnáziumokat és kommunikáció szakos/ humán tagozatos gimnáziumokat tudnátok írni?

Keress kérdéseket hasonló témákban: gimnázium, iskola, felvételi, átjelentkezés

máj. 16. 09:29  Privát üzenet  

A válaszok
Kolompár Achillesz nevű felhasználó válasza:

Gimnáziumban nincs szak, így legfeljebb tagozatra járhatsz, ami jellemzően plusz két órát jelent hetente. Ebből nem lehet csodát csinálni. A kommunikációt egyetemen oktatják, majd ott megtanulod, ha még akkor is érdekelni fog. A Városmajor (amnnyiben azt jelenti a V.M.) nem egy rossz gimi, az idegeny nyelv hasznos, a zenei élmények pedig akár életre szólóak is lehetnek, tehát én nem váltanék a helyedben.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont máj. 16. 09:35 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Vörösmarty Mihály Ének-Zenei és Nyelvi Gimnáziumba járok jelenleg.Ezen belül van ének, nyelvi és kommunikáció szak. Maga az oktatás (leginkább a kommunikáció) nem megfelelő, mármint lényegében semmit sem fejlődtem. (Szín ötös vagyok belőle, szóval nem az én hibámból..)

# 2/5Időpont máj. 16. 10:02 Privát üzenet
Kolompár Achillesz nevű felhasználó válasza:

Mondom, ha jó lenne a tanárod, akkor se tudnál olyan sokat tanulni abban a heti két órában. És ha tanulnál is, mihez kezdenél? Álláskeresésnál beleírod az önéletrajzodba, hogy a gimiben Ilonka néninél tanultál kommunikációt? Akkor kiröhögnek. Ha ilyen területen akarsz elhelyezkedni, akkor egyetemre kell menni, és diplomát kell szerezni. Annak pedig nem feltétele, hogy a gimnáziumban foglalkozz vele. Ha amúgy a suliban jól érzed magad, maradj nyugton, végezd jól a tanulmányaidat, a maradék idődben pedig könyvek segítségével bővítsd a kommunikációs ismereteidet!

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont máj. 16. 10:14 Privát üzenet
Ha itt 4,3 az átlagod, akkor versenyistállóba bejutnod amúgy is esélytelen, a többi iskola meg nem jobb, mint ez (a versenyistálló sem feltétlenül), úgyhogy maradj csak itt és probálj meg jobban tanulni.

A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont máj. 16. 17:54 Privát üzenet
Az általad említett Vörösmartyt nem ismerem, de a 8. kerületi Vörösmarty Gimiben van vizuális kommunikáció, és média szak. Ha valahol, akkor ott tényleg színvonalasanan tanítják ezeket a tárgyakat. Nagyon jó hangulatú gimi, közepesen erős, de elég nehéz bekerülni, mert népszerű. A dráma oktatás is szuper.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont máj. 17. 09:58 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Egyetemen belül át lehet jelentkezni másik szakra?
Ha egyetemen át akarok jelentkezni egy másik szakra, akkor megtehetem hogy csak azokra az órákra járok be (a jelenlegi szakomon), amit beszámítanak oda?
Ha aláírom a tanulói szerződést az egyetemmel, de év közben ott szeretném hagyni az egyetemet, mert mondjuk másik egyetemre akarok jelentkezni, akkor az mivel jár?
Át tudok még jelentkezni másik szakközépiskolába?
Fellebbezessel at lehet jelentkezni masik egyetemre?
Egyetemkezdés előtt át lehet jelentkezni másik egyetemre, ha meggondoltam magam?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Tanulási lehetőségek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!