Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem vált be a mostani sulim,...

Folytoneltevedek kérdése:

Nem vált be a mostani sulim, át szeretnék jelentkezni másik iskolába. Tudtok ajánlani iskolákat?

Figyelt kérdés

Humán beállítottságú vagyok,kb 4,3-as átlaggal. Budapesten lévő gimnáziumok érdekelnének. Jelenleg kommunikáció szakra járok, de itt (V.M.Ének-Zenei és Nyelvi G.) nagyon gyengén oktatják...

Sima gimnáziumokat és kommunikáció szakos/ humán tagozatos gimnáziumokat tudnátok írni?



2019. máj. 16. 09:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Gimnáziumban nincs szak, így legfeljebb tagozatra járhatsz, ami jellemzően plusz két órát jelent hetente. Ebből nem lehet csodát csinálni. A kommunikációt egyetemen oktatják, majd ott megtanulod, ha még akkor is érdekelni fog. A Városmajor (amnnyiben azt jelenti a V.M.) nem egy rossz gimi, az idegeny nyelv hasznos, a zenei élmények pedig akár életre szólóak is lehetnek, tehát én nem váltanék a helyedben.
2019. máj. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Vörösmarty Mihály Ének-Zenei és Nyelvi Gimnáziumba járok jelenleg.Ezen belül van ének, nyelvi és kommunikáció szak. Maga az oktatás (leginkább a kommunikáció) nem megfelelő, mármint lényegében semmit sem fejlődtem. (Szín ötös vagyok belőle, szóval nem az én hibámból..)
2019. máj. 16. 10:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Mondom, ha jó lenne a tanárod, akkor se tudnál olyan sokat tanulni abban a heti két órában. És ha tanulnál is, mihez kezdenél? Álláskeresésnál beleírod az önéletrajzodba, hogy a gimiben Ilonka néninél tanultál kommunikációt? Akkor kiröhögnek. Ha ilyen területen akarsz elhelyezkedni, akkor egyetemre kell menni, és diplomát kell szerezni. Annak pedig nem feltétele, hogy a gimnáziumban foglalkozz vele. Ha amúgy a suliban jól érzed magad, maradj nyugton, végezd jól a tanulmányaidat, a maradék idődben pedig könyvek segítségével bővítsd a kommunikációs ismereteidet!
2019. máj. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha itt 4,3 az átlagod, akkor versenyistállóba bejutnod amúgy is esélytelen, a többi iskola meg nem jobb, mint ez (a versenyistálló sem feltétlenül), úgyhogy maradj csak itt és probálj meg jobban tanulni.
2019. máj. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az általad említett Vörösmartyt nem ismerem, de a 8. kerületi Vörösmarty Gimiben van vizuális kommunikáció, és média szak. Ha valahol, akkor ott tényleg színvonalasanan tanítják ezeket a tárgyakat. Nagyon jó hangulatú gimi, közepesen erős, de elég nehéz bekerülni, mert népszerű. A dráma oktatás is szuper.
2019. máj. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!