Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi lenne érdemes tanulni,...

Mi lenne érdemes tanulni, vagy mire vállalkozni?

Figyelt kérdés

Van két felsőfokú okj-m, és egy sima középfokú tanfolyam, de egyikben se látok rációt mint kiderült utólag... nem kívánom megnevezni őket. Jelenleg is dolgozok nem az, csak nem kedvelem, nincs benne örömöm, pedig ez is elméleti.


Természetvédelem, környezetvédelem, technológiai kutatások, biológia, erdészet, földrajz, úgy általában a - beépített területen kívüli - környezetem érdekelt.


Sajnos nem vagyok az a beállok egy szakmára és életem végéig tolom típus (pl. szobafestő, villanyszerelő, vagy akár egy gyártósori munkás... bár pl. az asztalos /kreatív/ tetszene).


De nem találok semmi olyat amivel el is lehetne helyezkedni és számomra érdekes is. Valahogy a kettő kizárja egymást. Fotós mint kreatív szakma (hobbim) megint csak telített, hobbiból meg nem lehet megélni.


Diplomát nem tudom érdemes-e már szerezni, rákölteni vagy 1.5 millió forintot...


Lényeg, mit ajánlotok ilyen esetben?


2019. máj. 16. 12:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Diplomát nem tudom érdemes-e már szerezni, rákölteni vagy 1.5 millió forintot... nincs is diplomád, hova a francba kéne elköltened ennyit?
2019. máj. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szedd össze hogy mi az ami igazán érdekel. Írj le mellé legalább 15 gondolatot. És ki fog rajzolódni hidd el! Írok pár dolgot segítségnek:

Pl nem vagyok hajlandó felkelni 5 előtt. A munkaidőm szabadon akarom beosztani, de hétvégén sem akarok dolgozn az első perctől kezdve. (Aki ezt nem vállalja ne legyen vállakozó) A befektetésre és a tanulásra szánt összeg ennyi. Ismerettségi körömben kikel tudok üzleti kapcsolatot létesiteni a sikerességért. Mi az, amit semmilyen körülmenyek között nem tennék meg, (dögleni a napon, vagy az esőbe és talicskázni- kertérpités kizárva) mi az ami igazán boldoggá tesz. Mennyire megy az emberekkel a kommunikáció, kreativitás mennyire fontos, mennyire szereted a sablonos munkákat, mennyire a statikust. Irodában dolgoznál inkább vagy otthonról, vagy olyat, aminek semmilyen irodai dologhoz ne legyen köze, csak a természethez, mi lenne az a fizetés, amivel boldog lennél és reálisnak tartasz, szerinted abbol a munkából, amit eddig körvonalazódott benned ez a fizetés elérhető ha, nem annyival boldog lennél és hosszútávon ezt a szintet eléri e majd. Ban e kiugrasi lehetőség benn stb

2019. máj. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!