Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanulás vidéken, korlátozott...

Tanulás vidéken, korlátozott felhozatalból. Merre keresgéljek?

Figyelt kérdés

Sok évet azzal töltöttem, hogy anyagilag próbáltam magam elindítani a nulláról, azonnal a szakma után. Az utóbbi kettőben távoktatáson érettségiztem (a szóbeli még hátra van...de talán már merem elkiabálni), jogosítványt csinálok, szeptemberben pedig üzleti angol felsőfokút tervezek tenni. Párhuzamosan skandináv nyelvet tanulok, alap szintű webnyelveket, meg ami jön...


Az ingázás, az órák, a vizsgadíjak, tandíjak megint a nullára tettek, de nem akarok itt megállni. Megyeszékhelyen lakom, egy órára a fővárostól, de valójában kettő, mert külkerületből még busz se jár értelmesen...


Kacérkodtam az egyetemmel, de nem mertem beadni, pedig nagyon úgy néz ki, hogy nem lesz rossz érettségim. Estéken át lamentáltam, de végül nem éreztem úgy, hogy biztosan meg is élnénk, ha most elkezdem. Kár volt, mert emiatt emeltet végül nem csináltam, így mehetnék szintemelőzni a bármiből... Nagyon szerettem volna, de esélytelen beingázni bárhova, a városunkban pedig kb. 3-4 szak létezik, és egyik sem fedi le az érdeklődési köreimet és/vagy nappalis/keményen fizetős...


Informatikai területen tanulnék, de a környéken egyetlen képzés van, az is csoda, két éves, és bejárós. Eddig részmunkákban dolgoztam/dolgozom, de lassan teljes idősbe kell váltanom, mert párom ott tanul, csak a szerencsés beosztása miatt tudja csinálni. Ott tartok, hogy bármilyen "alibi" papírt megcsinálnék, két-háromszázezerért, akár hitelből, amivel vész esetre le tudom fedni a területet, és maradok autodidakta, de nem tudom, hol keresgéljek. Egy gyárvárosban minden iskola felesleges, ami nem gépiparos?


Nagyokat álmodom mostanában, többször felülmúltam önmagamat, de kezdem elveszteni a reményt, hogy értelmes módon tanulhassak. Hol keresgélhetek még? A költözés egyelőre nem jöhet szóba, legalább egy évig még, mert minden tartalékot felzabált a tanulás.


25/L



2019. máj. 16. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem jövőre mindenképp add be a jelentkezésedet valamelyik egyetem levelezős képzésére, így tudsz a megélhetésért teljes állásban dolgozni is. Elég sok az állami finanszírozású levelezős képzés, nézz szét. Sőt a helyedben még a Diákhitel 2-vel finanszírozott önköltséges képzéseket is meggondolnám. A Budapesti Gazdasági Egyetemen például van levelező, állami finanszírozású gazdaságinformatikus szak, most megnéztem, tavaly 333 ponttal be lehetett jutni, ami nem annyira magas azért. Az a lényeg csak, hogy olyan munkahelyet keress, ahonnan néha péntekenként el tudnak engedni, s akkor mindent meg tudsz oldani. Addig meg használd ki az idődet egy emelt matek érettségi megpróbálásával, az az esélyeidet nagyon megnövelné. Sok sikert!
2019. máj. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló is én voltam, csak az jutott még eszembe adalékként, hogy a győri, a dunaújvárosi és a kecskeméti egyetemen is vannak állami finanszírozású levelező informatikus képzések, ha esetleg az volna közelebb. Illetve ha a kéthetekénti péntekekről (félévente 7 péntekről) semmiképp nem tudsz lemondani, akkor ott a Gábor Dénes Főiskola, ahol az órák a távoktatásos informatikus képzésben szombatonként vannak, bár ez fizetős, de azt meg tudod finanszírozni Diákhitel 2-vel, végzés után pedig az informatikus fizetésedből simán visszatörleszted a tandíjat.
2019. máj. 17. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
a diákhitel 1et is felveheted a lakhatási költségek fedezéséért. amúgy meg ha nappalira mennél akkor még szociális meg tanulmányi ösztöndíjat is kaphatnál ha alacsony az egy főre eső jövedelem, ez is minimum olyan 30 ezer körül lenne együtt havonta, bár ez egyetemtől függ.
2019. máj. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!