Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vajon megfogok bukni matekból?

Vajon megfogok bukni matekból?

Figyelt kérdés
A jegyeim 8 1-es illetve 4db 2-es és 2 db 3-as. Nagyjából 1.5 körül van az átlagom ami rossz, tudom. Még írunk egy dolgozatot de sajnos arra sem reménykedek jóra mivel sajnos nem értek a matekhoz sehogyse. Ha írok egy 2est vagy 3-ast akkor vajon átenged?

2019. máj. 17. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. A tanárod jóindulatától függ, de én ennyi egyessel semmiképp nem engednélek át. Akkor sem, ha 4es lenne az utolsó dolgozatod, de ez nálad nem opció. Ha ennyire nem megy miért nem jársz korrepetálásra, vagy miért nem jelentkeztél még ilyen tesztre ahol megnézik diszkalkuliás vagy-e? Amikor középiskolás voltam és egy osztálytársamnak nagyon nem ment a matek, akármennyit is foglalkozott vele, nem hagyta annyiban, a tanár is jelezte neki, tudta hogy nem a lustasága miatt nem megy a matek, kiderült hogy diszkalkuliás és felmentették. De te szerintem csak simán nem foglalkozol eleget a matekkal, különben már rég eszedbe jutott volna ez, vagy a tanárodnak esetleg.
2019. máj. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Fél év óta minden dolgozatra készültem 2-3 órát, de nem nagyon segített.Meg ami órán megy az tök jó, de dolgozatba olyanokat rak bele, hogy néha azt sem tudom, hogy ez most fizika vagy matek dolgozat, ilyenkor szoktam kiégni idegileg. Néha ment 3-asra is, de anyagfüggő. Járok tanárhoz de az nem segít nálam.
2019. máj. 17. 20:27
 3/4 anonim ***** válasza:
A dolgozatok előtti 2-3 óra az kevés. Az, hogy a dolgozatban lévő feladatokat nem tudod megoldani, az azt jelenti, hogy nem értetted meg és nem tudod használni a képleteket. Én se voltam penge matekból, de egy-egy dolgozatra napokig készültem, mert a mi tanárunk például egy g*c* volt, neki nem az volt a fontos, hogy mit tudunk, hanem, hogy mit nem tudunk. Mégis 3asokat 4eseket szereztem. Olvass utána a diszkalkuliának, több ismérve is van, és ha úgy érzed ez áll fenn, akkor még évvége előtt próbáld meg elintézni.
2019. máj. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tom Benko ***** válasza:

Dolgozatra készülsz 2-3 órát?! Akkor egy sima órára mennyit? Már ha készülsz.


Kezdésnek: a matematika problémamegoldásról szól. Tehát ha arra számítasz, hogy majd kapsz egy olyan feladatot, mint órán, csak más számokkal, akkor máris felejtsd el. Viszont a magyar matematikaoktatás rákfenéje a típusfeladat. Ha mondjuk egyenletekből írjátok a dolgozatot, akkor minden feladatot egyenletekkel kell megoldani. Ha a háromszögekből írjátok, akkor mindegyiket háromszögekkel, stb... Viszont ehhez eljárásokat, módszereket kell tudni, azokat pedig gyakorlással tudod elsajátítani. Úgyhogy ha ennyire nem megy, akkor akármennyire is nem tetszik, át kell raknod a prioritásokat, és a jól menő tantárgyaktól elcsípni időt a mateknak.


Másrészt pedig a matematika nem pár szabály megtanulása. A matematikában az egyes ismeretek egymásra és korábbi ismeretekre épülnek. Ha valahol valami nem lett rendesen megértve, akkor ami rá épül, mind megy a levesbe. És ez ráadásul kúposan történik, egyre több ismeret lesz bukó amiatt az egy miatt. Szóval érdemes lenne visszaásnod, ésd megkeresni a hiányokat, majd pótolni őket.


Végül pedig: a matematika _mindenhol_ ott van. Tényleg. Keresd meg! Ha megvan, akkor ezt a kapcsolatot fel tudod használni a tanulás során.

2019. máj. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!