Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Támogatnátok azt, hogy 12....

Támogatnátok azt, hogy 12. osztályban pénteken csak fakultációi legyenek a diákoknak? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Ha bírja a tanárok és a termek stb. kapacitása, hétfőtől csütörtökig lennének a rendes órák, és pénteken tarthatnák a tanárok az adott tárgyak felkészítőit, nyilván úgy, hogy mondjuk a biosz és kémia emelt nem egyszerre van, de pl. a biosz és matek emelt lehetnének egyszerre.

Mit gondolnátok erről?

Szerintem:

+ Hatékony megoldás

+ Egész évben tudatosan, olajozottan folyhatna a felkészülés

- De a mindennapos tesik (és a teremhiány...) miatt nem vagy csak nehezen lenne megvalósítható;

- Aki semmiből nem akar fakultációra járni, mert magántanározik, vagy csak lusta, az szándékosan ellébecolhatná a péntekeket.


Mit gondoltok? Olyan választ NEM kérek, hogy "amúgy is csak négy napos kellene, hogy legyen a hét...", meg "semmi értelme azoknak a tárgyaknak, amelyekből nem érettségizik az adott diák..."



2019. máj. 18. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem akkor 5 biosz és 4 kemia lett volna, szerintem kicsit sok egy pénteki napra. Nem tudtam volna ennyit befogadni, + akkor sokkal többet is kellett volna egyszerre megtanulni a következő alkalomra, szóval az én esetemben például egyáltalán nem lett volna hatékony.
2019. máj. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

-Ez - mármint az "ellébecolás" jelenleg törvényesen nem megoldható.

-Ha a törvénymódosítást is lehetségesnek gondolod, akkor meg már a mindennapos tesi sem lehet akadály :)


-A 12.-esek számára ez optimális lenne, de másnak meg nem feltétlenül. Mondjuk egy 11.-es osztálynak pénteken nem lenne nyelvórája, egy másik napon meg dupla nyelvóra lenne, merthogy pénteken a nyelvtanárt lefoglalja az emelt. Szóval törekedni lehetne erre, de a megvalósítás számos akadályba ütközhet.

2019. máj. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tizenkettedikben 3 faktom volt: 3 óra magyar, 3 óra biosz és 2 óra orosz.

Ez rengeteg lenne egy napon. Meg lehetetlen is lenne jól összeegyeztetni az órarendben, hogy ne ütközzenek az órák, ha valaki ritkább párosítással jelentkezik faktra. 5 napra is elég nehéz volt megoldani ezt, nem hogy egy napra besűrítve.

Egyébként maga az ötlet nem lenne rossz, csak órarendileg teljesen kivitelezhetetlen sajnos. Főleg, ahogy korábban is írták, a faktot tartó tanárok órarendjébe is be kell ezt illeszteni, tehát az alsóbb évfolyamok hátrányát szenvedhetnék.

2019. máj. 19. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

És így bizonyos tantárgypárokat eleve ki is zárnál, amikről te azt gondolod, hogy senki nem akarja párosítani őket.

Arról nem is beszélve, hogy nemcsak a terembeosztás miatt nem lehet megoldani, de az órarendet se lehetne elkészíteni.

Ötletnek jó.

2019. máj. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Nem támogatnám.

Pénteken már mindenki a hétvégét várja. A faktokra már senkinek sem lenne motivációja, csak túl akarná élni - tanár is, diák is.

Egy napra bezsúfolni a faktokat több szempontból sem praktikus.

A többi nap órarendje is rosszabb lenne.

Tök felesleges annyit "készülni". Én anno 3 faktra jártam, de ez csak 3 órát jelentett pluszban hetente - viszont nagyon hatékony volt, sok otthoni feladattal. Szakváltás miatt 2*2 emeltet csináltam (kettőből fakt sem volt), és nem haltam bele a készülésbe.

2019. máj. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
Én se támogatom. Inkább pénteken legyenek az "alibi" tárgyak és menjünk hamarabb haza, nem hogy akkor még a faktok! A másik, hogy nálunk kötelező volt a két fakt, mivel így tudták feltölteni a központilag megadott órakeretet, szóval nem létezhetett olyan, hogy "lébecolás".
2019. máj. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A péntek tényleg eléggé nyögvenyelős nap már mindenkinek. Inkább mondjuk hétfőn és szerdán/csütörtökön támogatnám két napra lebontva, hogy ne az legyen, hogy mondjuk 2 db 3 órás faktot egy nap alatt darálnak le, aztán egy hétig meg semmi és sokan sanszos, hogy előző este nyitnák ki a könyvet. De ez sem hiszem, hogy kivitelezhető úgy, hogy se tanár, se diák ne lássa kárát.

Az viszont jó lenne, ha a faktok nem 7-8-9. órákban lennének, pláne nem egyben. A mi sulinkban egy évig el is volt osztva, hogy hétfő első óra és szerda 7-8. (de aznap sem nekünk, sem a tanárnak nem volt első órája). Mindenki sokkal jobban teljesített és lelkesebb volt, mint rá egy évre, mikor 7-8-9-ben volt egy napon. Azt már csak túl akartuk élni mi is meg a tanár is.

2019. máj. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!