Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építészmérnöknek készültem...

Építészmérnöknek készültem most viszont inkább a turisztikai- gazdasági irány foglalkoztat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyjából minden tantárggyal jóban vagyok és eddig úgy is volt hogy mérnök leszek. Viszont rájöttem, hogy én túl nyughatatlan, pörgős és emberközpontú vagyok ahhoz, úgyhogy megunnám. Viszont sokan azt mondják, hogy így elpazarlom az "okosságom" , mivel gazdaságra nem kell túl sok minden (csak pont). Szerintetek mi legyen? (Ha valaki gazdaságban dolgozik és hasonló jellemű, leírhatná hogy milyen területen, mit csinál és hogy tetszik neki. Előre is köszönöm!)

2019. máj. 19. 13:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
6%
Gazdásszal Dunát lehet apasztani ha tényleg meg van az eszed ne hagyd ott az építészmérnökit
2019. máj. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%
Ne tedd. Turizmusosnál olyan túlképzés van hogy eszméletlen. Ha dolgozni is akarsz a diplomáddal akkor maradj az építészmérnökinél.
2019. máj. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
22%
Minden földrajz szakos, aki rájön BSC és MSc után, hogy sz.rt sem ér ez a szak, elmegy hogy turisztikával foglalkozzon. Felesleges még több
2019. máj. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Turizmus bsc-n végeztem. Nem dolgozok a szakmában. Rengeteg az ilyen végzettségű ember, de most már késő bánat. Annak viszont örülök, hogy így kötelező volt a 2 nyelvvizsgát megcsinálnom, mert azt a tudást kamatoztathatom.

Azt tanácsolom, hogy inkább építészmérnök legyél!! Bár hiába itt a sok tanács, magadnak kell eldöntened. Ha a turizmusban akarsz dolgozni, tedd azt. Nem mi leszünk ott, hanem te.

24N

2019. máj. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Az építészmérnök sem ám olyan nagy durranás, pláne a mérnök szakmák között.
2019. máj. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Az építészmérnökihez leginkább segg kell, persze nem leszólásnak, mégis Ők adják a munkát a gépészeknek. :D

Viszont az építész tipikusan az a mérnöki, amihez kb. kötelező az MSc, mert anélkül értéktelen. Úgyhogy ha meg is van a BSc+MSc (vagy ha osztatlanon vagy úgy az MSc) akkor csinálsz egy gazdaságit akár BSc-n, akár MSc-n.

Viszont a fizetése az építésznek nagyon sokáig éhenhalós és csak később tudsz fogni azzal érvényesülni.

2019. máj. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
17%

"Az építészmérnök sem ám olyan nagy durranás, pláne a mérnök szakmák között."


Persze, mert csak a villamos meg a gepeszmernok a jo, de kar hogy csak budapesten meg jecskemet va vele munka

2019. máj. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát mivel az ország a német multik összeszerelő üzeme így azért akad vele máshol is.
2019. máj. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
És esetleg a gazdasági irányban valami jobb szakma nincs? Ami keresettebb de van köze az emberekhez, nyelvekhez ilyesmi?
2019. máj. 22. 09:18
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia! Én turizmus szakon végeztem és sajnos nem tudok elhelyezkedni vele és ezt látom a csoporttársaimon is. Ha pedig sikerül elhelyezkedniük akkor alacsony fizetésért. Esetleg ha a gasztronómiai irány érdekel, akkor azt tudom javasolni neked mert abban nagy a hiány és sok a pénz.


Hát nézd, egy jó könyvelőnek mindig örülnek, főleg ha tud idegennyelveken. Egy SSC-nél halálra keresnéd magadat. Mindent összevetve azért én igencsak meggondolnám a helyedben ezt a váltást... Más lenne a tészta hogyha olyan diplomád lenne ami nem piacképes és ezért kényszerülnél rá, de az építészmérnök pont nem ilyen. Nem mondom, hogy a legkeresettebb terület de simán ellehet vele helyezkedni és viszonylag gyorsan megtérül anyagilag.

2019. máj. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!