Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudtok olyan rehabilitációs...

Tudtok olyan rehabilitációs intézményményekről Magyarországon, ami művégtagot kapottakkal, kómából felébrettekkel foglalkozik?

Figyelt kérdés
Eléggé embercentrikus vagyok, szeretek segíteni és szeretnék is, így gyógytornász szakra jelentkeztem egyetemre és szeretnék mestervizsgát tenni fizikoterapeutaként. Szeretnék utánna egy ilyen intézménybe bekerülni, hogy igazán segíthessek azoknak, akiknek szükségük van rá. Tudom a hátrányait, tudom, hogy nagyon nehéz lehet ott lenni és látni, de mégis ez a vágyam. Ezért kérdezlek Titeket, hogy van-e tudomásotok hasonlóról, illetve, hogy milyen végzettség kell ahhoz, hogy bekerülhessek?

2019. máj. 19. 14:05
 1/2 Yolo2 ***** válasza:
Kifejezetten amputáltak rehabilitációjával foglalkozó intézményről Magyarországon csak az Országos Orvosi Rehabilitációs Intézetről tudok. Ha kifejezetten a betegellátásban akarsz részt venni, akkor jelenleg a magyarországi msc-t elvégezni szinte felesleges (ráadásul fiziKOterapeuta msc nincs, csak fizioterápia). Ugyanebben az intézetben vannak olyan korai részlegek, ahol kómás betegek előfordulnak (pl a koponya és agysérültek korai részlege kóma centrum is). A bekerüléshez elég a bsc végzettség, ha van szabad hely akkor a korábbi tapasztalatok, elvégzett szakirányú továbbképzések előnyt jelentenek (de legalább ekkorát jelent az is ha jó a kiállásod).
2019. máj. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2019. jún. 3. 01:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!