Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha FSZ-ről megyek át alapképzé...

Tw kérdése:

Ha FSZ-ről megyek át alapképzésre akkor is kell emelt érettségi?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizek, de nem emeltezek semmiből, nyelvvizsgára megyek, eőször FSZ-re szeretnék menni ha elvégeztem akkor mennék alapképzésre is és ott is kell emelt érettségi?

2019. máj. 19. 22:42
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha bekerülsz az FSZ-re, akkor egy év elvégzése után egyetemen belül kérhetsz szakváltást. Ez a felvételivel ellentétben általában már az egyetemek belső hatáskörébe tartozik, néha az elvégzett egy év tanulmányi eredményéhez kötik; illetve lehet, hogy csak költségtérítéses alapképzésre vesznek át. De a gyakorlat az, hogy a legtöbb esetben a szakváltást engedélyezik, különösen költségtérítésesen, hiszen az az egyetemnek plusz bevétel. Így kikerülheted az emelt érettségit, ám úgy, hogy egy évet valószínűleg elvesztesz, hacsak nem olyan az FSZ, amely majdnem egy az egyben megegyezik az első évben az alapképzéssel. Azt semmiképp ne csináld, hogy elvégzed a teljes FSZ-t, mert miután kézbe kaptad a papírodat, már nem vagy egyetemi polgár többé, onnantól csak újabb felvételivel juthatsz be, amihez persze kérik majd az emelt érettségit. Mindettől függetlenül jövő májusig szerintem elég sok idő van, én a helyedben ráhajtanék és megpróbálkoznék az emelt érettségivel, hátha sikerül egyből bekerülnöd.
2019. máj. 20. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!