Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Előreláthatólag mennyi lehet...

Előreláthatólag mennyi lehet a pont az orvosikon 2019-ben? Valami tipp?

Figyelt kérdés

Orvosira jelentkeztem, és azon gondolkoztam, hogy vajon mennyi lesz majd idén a pont. Annak függvényében gondolkodom, hogy a matek és főleg az emelt kémia hagyott "némi" kivetnivalót maga után... (+ óriási orvoshiány is van, és hallottam valami olyasmit, hogy bővíteni akarják az orvosira felvehető emberkék létszámát)


A tavalyi ponthatárok a következők:

SE-ÁOK 441

PTE-ÁOK 418

SZTE-ÁOK 427

DE-ÁOK 423



2019. máj. 19. 23:17
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Én SE-ÁOK-ra jelentkeztem, egy Facebook csoportban tárgyaltuk sok más jelentkezővel ;438-445 közé saccoltuk a pontokat, de lehet tévesen.

Szerintem sokat nem változik,ha megnézed a többi évet is +-4 vagy 5 pont mindig a különbség. Én nem izgulok már szerencsére, akik igen, Nekik sok sikert kívánok! 😊

2019. máj. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Előző vagyok, a saccolást a SE-ÁOK-ra vonatkozóan írtam, a vidéki városok egyetemein valamivel kevesebb, mint mindig.
2019. máj. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Ha bővítik is a felvehető hallgatók számát, az nem most lesz. Azért az komoly szervezést/átszervezést igényel. Általában annyi embert vesznek fel mindenhova, ahány oktatásához van kapacitás. Hiába bővítik 100al, ha az oktatás színvonala csökkenne emiatt. A pontszámok alakulása függ ugye a jelentkezők számától, illetve a jelentkezők pontszámától is. Ha nem sikerültek olyan jól az érettségik, akkor előfordulhat, hogy kevesebb lesz mint 441, szerintem maximum 10 ponttal, de inkább kevesebbel. Aki orvosira jelentkezik az általában nem jelöl kást, biztosra akar menni, ezért jól megnyomják az érettségit, úgyhogy szerintem kevés az esélye annak, hogy a többség jelentősen rontson :)
2019. máj. 20. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem egy embert ismerek, aki mást is megjelölt...


Egyébként tavalyelőtthöz képest SE-on megugrottak a pontok, így annyi szerintem a változás, hogy ott most 440 alatt lesz, de a többi helyen sem hiszem, hogy nagy változás lesz, esetleg Szegeden lehet pár ponttal több (egyre többen jelölik meg Szegedet, sőt sokan SE-t kihagyva alapból SZTE-t jelölik elsőre).

2019. máj. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
hát nekem 430-435 között lesz a pontom, remélem,nem nő olyan sokat a ponthatár, jó lenne, ha nem is változna, de ezt nem lehet előre tudni
2019. máj. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
420 fölött biztos, hogy be lehet majd kerülni idén is, legalább PTE-re.
2019. máj. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Utolsó, nem hiszem, hogy erre gondoltál, de sajnos nagyon sokak fejében még él a gondolat, hogy “több pont=jobb egyetem, jobb képzés, jobb diploma”. Hát az orvosik esetében pont nincs így... :D Gyakorlatilag a 4 egyetem azonos képzést nyújt, azonos elismertségű diplomával.
2019. máj. 22. 22:39
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy nem :) Rendszerint Pécsett a legalacsonyabb a ponthatár (csak erre szerettem volna utalni), ami inkább a jelentkezők számával van összefüggésben, mint sem az egyetem színvonalával.

Én egyébként a három vidékit jelöltem meg és akárminek örülnék (pedig Pécstől cirka 500 km-re lakok 😅)

2019. máj. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
utólag már én is bánom,hogy Pécset nem jelöltem, mert nagyon távol lakok tőle, kellett volna :/
2019. máj. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Pécset pont ezért jelölik egyébként kevesebben, mert nagyon sokaknak totál kiesik. Az egész Tiszántúl és Duna-Tisza köze talál közelebbit (Szeged, Debrecen) és az észak-dunántúliak is Budapestet. Így lényegében a dél-dunántúliak azok, akiknek megéri első helyen jelölni, hacsak nem vágynak világvárosi életre (Budapest) vagy szimplán elszakadni a szülői háztól. Így hát kevesebben jelölik, kevesebb a ponthatár is. A követelmények viszont nem azok, ugyanolyan diplomát ad. A most végzettek közül is többen mennek pl. budapesti kórházakba dolgozni. Meg többen voltak, akik valóban az alacsonyabb ponthatár miatt kerültek Pécsre, de megállták a helyüket, modulváltáskor a lakhatás miatt át is mentek a SOTE-ra, és amellett, hogy elfogadtak mindent nekik, gond nélkül folytatták ott, be is fejezték. És volt olyan SOTE-s, aki meg lejött Pécsre, aztán kibukott. Csak az a baj, ha valaki már eleve azért nem jelöli, mert azt hiszi, hogy fú, az nem is egyetem, miközben költözni hajlandó lenne, és a lehetőséget megkapná. Bár ha mindenki jelölné, aki a többit, akkor a ponthatár is ugyanakkorára nőne. :D
2019. jún. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!