Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi tanulmányok eltén...

B.lau7 kérdése:

Nemzetközi tanulmányok eltén vagy corvinuson jobb?

Figyelt kérdés
Jovore erettsegizem es nagyon erdekel a nemzetközi tanulmanyok szak. Corvinuson es az ELTE-n neztem de nem tudom, hogy melyik a jobb vagy, hogy egyaltalan megeri-e erre a szakra menni mert nagyon sok rossz velemenyt lattam rola es a ponthatárok is iszonyat magasak. A legfontosabb az lenne hogy kulfoldon legalabb 2 felevet tölthessek cserediakkent.

2019. máj. 21. 08:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Ezzel a szakkal kapcsolatban a “jó, jobb, legjobb” melléknév nem értelmezhető. Teljesen értéktelen büfé-ruhatár szak. A neve miatt mennek oda a népek, mert “jól hangzik”, de fogalmuk sincs mi ez. Azonban normális állásokban nem találsz ilyen embert; letérdelni meg más, ennél hasznosabb diplomával is lehet.
2019. máj. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

Ui: azért illesztik be a “nemzetközit” mostanában a szakok neve elé, hogy ezzel vonzóbbnak mutassák. De ez bullshit. Úgy kell a szakok nevét értelmezni, hogy kihúzod a “nemzetközi” szót a szak neve elől, például


“Nemzetközi marketing” = marketing

“Nemzetközi gazdálkodás” = gazdálkodás

“Nemzetközi tanulmányok” = tanulmányok WTF?!


A nemzetközi tanulmányok szakos büfé-ruhatáros tanulgat egy kis ezt-azt, nem a tudása mindenben csak a felületes kezdő szintet éri el. Úgy lemosnak a jogászok, közgazdászok a pályáról, hogy csak pislogsz. Nézz inkább rendesebb szakokat, például jog, gazdálkodás, kereskedelem és marketing, pénzügy-számvitel. Tanulj rendes szakmát, érts valamihez!

2019. máj. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
84%
Ez a szak nem az életre tanít,max. jól hangzik.
2019. máj. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%

2-es válaszoló, te ugye ezt nem gondoltad komolyan? XD

Milyen az a nemzetközi marketing? Legalább hülyeségeket ne írjunk már édes jó Istenem.

A nemzetközi tanulmányok nem azért nemzetközi, mert könnyen eladható, hanem azért mert a nemzetközi kapcsolatrendszereket vizsgálja. Afrikától Ázsián át az amerikai kontinensig.

Ha így jobban tetszik ez a diplomácia - jobb országokban - előszobája. Ilyen szak mindenhol van a világon, ahol megtanítják neked egyes kontinensekre jellemző történelmet,

azt hogy egyes országokban milyen a jog.

Kínai- magyar jogrendszer összehasonlítása pl.

Azért mert ti utána sem tudtok olvasni dolgoknak ne hordjátok már el szerencsétlen szakot mindennek.


Kedves kérdező!


Megéri. Mesterképzésre utána mehetsz nemzetközi gazdaság és gazdálkodásra, s ha Corvinusos alapképzésed van, akkor biztos felvesznek Corvinusos mesterképzésre.

Én az intézményválasztásnál azt is megnézném, hogy hol milyen szakirányok indulnak.

Ezt a tanintézmények honlapján megtalálod, a felvin sokszor nem.


Második, soha, de soha ne hallgass gyakoris hülyékre, akik felnéznek néha unalomból és mindenhez hozzászólnak amihez halvány lila fingjuk nincs.

Mint a kettes válaszoló.. hol élhet ez?

2019. máj. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Estádio de Felchút ***** válasza:
68%

A nemzetközi tanulmányok teljesen jó egy rendes közgazdász vagy pénzügyes diploma MELLÉ, kiegészítésnek, de önmagában én nem végezném el.

Amúgy kettő közül Corvinus.

2019. máj. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
27%

4-es. "Milyen az a nemzetközi marketing? Legalább hülyeségeket ne írjunk már édes jó Istenem."


Olyan, ahol én végeztem. BGE. Átküldjem a diplomámat szkennelve? Régebben ez volt a kermark szak neve.


"Hol élhet ez?"


Németországban, Európa egyik legnagyobb multijánál vagyok stratéga.

2019. máj. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

Nyilván. Annyira imádom ahogy jönnek ide a nagykoponyás stratégák, menedzserek, akik persze külföldön élnek és megmondják a tutit.. :D Ugyan kérlek.

Nem kell beszkennelened, köszönöm. De meg is válaszoltad, a kermark RÉGI neve. Azóta sok víz lefolyt a Dunánan.

Az meg hogy fogalmad sincs hogy mi az a nemzetközi gazdálkodás TE nagy okos, stratéga ott külföldön, meg inkább hagyjuk :D

2019. máj. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
35%
Már hogy ne lenne fogalmam arról, hogy mi az a nemzetközi gazdálkodás, amikor ezt csinálom nap mint nap, élesben? :P
2019. máj. 22. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

Ehy Nemetországo stratégának , aki jócskán elmúlt 25 ha azt nézzük hogy nk marketingen tanulz még, van arra ideje hogy napiszintrn irogasson a gyakorikérfésekre válaszokat, főleg olyan szakhoz amihez köze nem volt az életben? Oké marketingesek biztos hallgatnának sikersztorikat, oda kell akkor írni.


Kérdező!

Nyelvek kellenek. Én ezen a szakon vagyok, erasmus miatt sajnos csúszni fogok, viszont a gyakorlati helyem a svéd nagykövetségen volt, ahol mondták, hogy diploma után szívesen visszavárnak. Az ELTE honlapján fent van hogy általában hova mennek a diákok szakmai gyakorlatra , nézz utána. Nem akarom lehúzni a Corvinust nem ismerem ott az oktatást, egyik tanárom ott tanulta a BAt de mindig így nyilatkozik róla hogy “A corvinuson megtanulják, hogy kell fogni a pezsgőspoharat meg beszállni a limuzinba, ha ügyesek gyorsan megvan a diploma, csak aztán rá ne kérdezzenek maguktól, hogy kinek a hibája volt 9/11 a realista ir alapján.”

Én ELTEn vagyok , van néhány feleslegesnek tűnő tantárgy, gondolom a corvinuson is, de mindent összevetve én nem mennék máshova NT-t tanulni :)

(mielott valaki belémkötne mondván hogy nem lesz belőlem semmi. Ha jól tudom nem ismerjük egymást, szóval ehez senkinek nincs köze..... ;) )

2019. máj. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%

Persze, van időm írogatni, az én szintemen már. :) Nem vagyok rabszolga, aki mögött ott állnak egész nap, hogy mit csinál. Most például éppen előadást tartok 20 perc múlva. :)


Nézd mindenki a saját portékáját dicséri és védelmezi. Nyilván te aki még csak hallgató vagy a szakon, már csak a Stockholm-szindróma miatt is védeni fogod. Én azonban azt mondom, amit látok a munkaerő-piacon. Nekem is van nemzetközi tanulmányokos kollégám – akinek ez MESTERdiplomája volt, a jogász alapképzésre. Nagy különbség.


Elég sokat dolgozom brüsszeli szervekkel és nemzetközi szervezetekkel, és ezért látom, kik ott a szakemberek. Nagyrészt jogászok, illetve versennyel és szabályozással foglalkozó közgazdászok. Érteni kell valamihez, ha vinni akarod valamire. A nemzetközi kapcsolatrendszerek stb. ismerete fontos, de nem elégséges. Ezért – ahogyan Estadio mondja – ilyen képzést csak másoddiplomaként ajánlatos végezni.

2019. máj. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!