Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt nemzetközi tanulmányok...

Van itt nemzetközi tanulmányok szakos hallgató?

Figyelt kérdés
Nézegetem a szakokat és megakadtam ezen, de igazából fogalmam sincs a valóságban ez hogy is néz ki. Nagy segítség lenne esetleg van itt olyan akinek tapasztalata van vele és írna egy véleményt vagy bemutatást róla. Akár privátban is. Köszönöm :)

2019. máj. 21. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem ezt tanulok, de "úgy néz ki", hogy sok politika, történelem van benne, illetve mivel nemzetközi, nyelvoktatás is van benne, azt hiszem 2 nyelvből kell nyelvvizsga a diplomához.

A probléma a szakkal, hogy nem ad konkrét irányt a továbbiakhoz, önmagában nem sokra lehet menni egy ilyen diplomával. Akkor viszont kitűnő, ha diplomata vagy egyéb nagykövetségen betölthető pozícióban dolgozó szeretnél lenni.

2019. máj. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az NT az egyik legjobb példája azon képzéseknek amik másoddiplomaként tökéletesek, de önmagukban nem jók semmire. Tanulsz rajta ezt is meg azt is, de egyik területnek sem leszel a mestere. És pont ez a probléma vele. Egyszerűen nem nyújt eleget a képzés önmagában ahhoz, hogy jobban vagy legalább annyira érts egy szakterülethez mint az arra szakosodott képzések. A nemzetközi jogot is a jogászok értik igazán.

Ha gazdaság, jog, de akár valami műszaki képzés mellé választod, akkor sokat ér. Van egy "normális" diplomád, dolgozhatsz a szakmádban, az NT pedig kinyit előtted más kapukat is.

Illetve akkor jöhet be ha csak erre a képzésre jársz, ha már vannak kapcsolataid, már tudod mire szeretnéd használni a diplomád. Másképp valószínűleg elvesztegetett évek lesznek. A nagykövetségi munkakört pedig ne vedd készpénznek!


Azt javasolnám, hogy ha nemzetközi szinten szeretnél mozogni majd a munkádban, akkor végezz el előbb egy gazdasági vagy jogász képzést, és utána vagy közben végezd el az NT-t. Így fel tudsz mutatni egy klasszikus diplomát szaktudással, de átlátod a nemzetközi rendszereket is.

Nehéz egyszerre 2 képzést végezni? Igen, de az NT nem túl nehéz szak, inkább csak a vizsgaidőszak húzós. Illetve át tudsz vinni már megszerzett krediteket, de ha nem is, legalább a gazdasági/jogos tárgyak nem okoznak majd nehézséget.


Továbbá hallgatói szervezetekbe érdemes belépni. Vitakészség, előadóképesség, networking fejlesztése céljából.

2019. máj. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek köszönöm! Eléggé elgondolkodtató, az biztos. Még 2 évem van hátra a gimiből, de azért jó lenne ha lenne valami elképzelésem. Tényleg köszi :)
2019. máj. 22. 21:44
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazából gondolkodom azon, hogy csinálok egy alapot és utána mesterre mennék nemzetközi tanulmányokra. Csak nem tudom, hogy mondjuk milyen szakot kéne előtte.
2019. máj. 23. 11:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Én jogot végeztem, most mennék mesterre. Sztetek megéri?
2019. aug. 25. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!