Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen nem érettségire épülő...

Milyen nem érettségire épülő szakmával lehet jobban keresni az átlag béreknél?

Figyelt kérdés

7 éve Angliában dolgozunk de már nem érezzük magunkat jól. Vágyunk a saját otthonra és a környezetre. Mielőtt kimentem szakács végzettséggel rendelkeztem de nem szeretek konyhán dolgozni.

Érettségit nem fejeztem be, de ha hazajönnék tanulni szeretnék, de az érettségit nem akarom már letenni. Helyette egy szakmát szeretnék letenni amivel az átlagnál jobban kereshetek (150-200) és nem függ az érettségitől.



2019. máj. 22. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát, múltkor beszélgettem egy festő-mázoló sráccal, aki nettó 300 ezerért nem talál maga mellé segítőnek embert… azt mondta, iszonyú kevesen lesznek szakmunkások azok közül, akik ilyesmit tanulnak. Ismerős építőipari céggel azt mesélte, egy kőműves havi 400-at kap kézhez nála. Szóval most hazánkban jó szakemberként meg lehet élni.
2019. máj. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Villanyszerelő, hideg/meleg burkoló, festő, gáz-vízvezeték szerelő, ács, asztalos


Ha ügyes vagy és megbízható, akkor ezekkel havi 4-500e-t tisztán, zsebbe meg tudsz keresni.

2019. máj. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Óvatosan ezzel a festő-mázolóval. Lehet, hogy attól függ leginkább, hogy az ország melyik részén van az illető, de mondjuk errefelé keleten nem keres 300 ezret egy festő (családban van, úgyhogy tudom), de még azt sem mondhatnám, hogy hiány van belőlük, mert pl. télen nem mindig van munkájuk.
2019. máj. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3. hozzászóló, jogos a felvetésed, én bp-i emberről írtam, és mivel ez csak egy vélemény, lehet, hogy itt is extra (a kőműves is bp-i cégnél van). Az tény, hogy mifelénk nagyon nehéz jó szakembert találni, pl. pár éve rábukkantam egy remek ablakot-ajtót rendberakni tudó asztalosra (miután kihívtam egy halom ostoba fajankót), ajánlottam is másoknak, és mára annyi munkája van, hogy fél év múlva tud csak kijönni…
2019. máj. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!