Milyen egyetemi szakokat lehet érdemes nézegetni?

Figyelt kérdés

Szóval, kíváncsi lennék véleményekre, hogy ki szerint mit érdemes manapság választani. Tudom ahány ember éppen annyi variáció, de azért szívesen olvashatnék párat.

Magamra térve szívesen foglalkoznék később a munkám során nyelvekkel, kommunikálni velük stb. Akár egy harmadik nyelvet megtanulni. Illetve emelt töri érettségit tervezek tenni. (Az angol emelt mellett)

Köszi :)



2019. máj. 22. 21:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban a technológiaval foglalkozó szakokat érdemes, műszaki és infós szakokat mint a gépesz, villamosmérnök, vagy a programozó... De csak ha tényleg érdekel. Ezek után a gazdasági szakok erős nyelvtudassal ( mernokinel a nyelv meg pláne hasznos).. Meg persze az orvosi.
2019. máj. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%

Meg persze a jog.

Meg persze a pszichológia.

2019. máj. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Műszakit javaslom. Pszichológia meg jog nem tudom miért lenne olyan jó...aki buta az általában jogi egyetemre megy mert ott csak magolni kell. (Legalábbis az én környezetemben ezt vettem észre) Kb Dunát lehet a jogászokkal rekeszteni...meg unalmas is, de ha egész nap a könyv felett akarsz ülni és magolni akkor nem szóltam :D Rokonomat 180 ezerért csicskáztatják valami irodában. Egyedül akkor látom értelmét,ha apu-anyu vagy valami ismerős már egy jólmenő irodát visz és akkor oda be tudnál csatlakozni/ át tudnád később venni. Gazdasági szakokat kerüld nagy ívben. Ahogy előttem is írták, ezekben látok én jövőt: Gépészmérnök, Villamosmérnök, Informatika. Orvosi is jó, de ahhoz emelt biosz vagy kémia kell ha jól tudom. A műszakira könnyen felvesznek (BME kivételével), de számolj azzal hogy az elején elég durván szórják az embereket szóval oda kell tenned magad.
2019. máj. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Biztos vagyok benne, hogy van értelme ezeknek a műszaki szakoknak, csak attól tartok hogy nem menne. Mármint 4-5 között állok matekból (ha ez számít) de emeltezni biztos nem tudnék szerintem... Nem tudom

És köszönöm nektek :)

2019. máj. 25. 09:41
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
Én egesz gimi alatt hármas voltam matekból,igaz mi emelt szinten vettuk. Középszinten ötösre erettsegiztem ,de ez nem jelent semmit később az egyetemen..Odateszed magad akkor sikerul. Egyedül a BME az ami tenyleg brutal szopatas, a tobbi is nehez de elvegezheto. Nem adnak semmit sem ingyen :D Elmehetsz valami gazdaságira, végig bulizhatod az egyetemi eveket aztan a vegen rajossz hogy kitorolheted vele a segged es mehetsz kávét főzni valami irodaba. Ezekhez képest a műszaki sokkal nehezebb,de összességében megeri,mert szinte tuti elhelyezkedsz jo fizetessel. Elejet kell tulelni, akkor szivatnak a legjobban.
2019. máj. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát én BGE-t végeztem, “s**ggkitörlős” gazdasági szakon, ja meg előtte bölcsészkart, meki-ruhatár szakon – és a munkahelyemen mérnököket eszem reggelire.


Komolyan nem értem, miért kell olyan foglalkozásokat fikázni, amelyeket nem ismersz utolsó, de szemmel láthatóan fogalmad sincs a világról se.

2019. máj. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kérdező angolból és töriből jó, miért ajánlotok neki műszaki, infós meg gazdasági szakokat? :""D
2019. máj. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
#7 Eleg sok ismerősöm jar BGE-re és kb végig bulizzak a ZH hetet meg a vizsgaidőszakot... legnagyobb problemajuk az volt mikor kurjanak be. Komoly egyetem az ilyen...a foiskola megnevezés bőven eleg volt az ottani szinvonalhoz :) Már azert panaszkodott az egyik,hogy 10 nyomtatott oldalt meg kell tanulnia. Ja es meg igy is csuszik a hallgatók fele az a vicc...az ilyennek nem valo a felsooktatas. Nekunk a 3 kredites tárgyakból is 80-100 oldalas konyvek voltak feladva amiből félév végén vizsgazni kellett.
2019. máj. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%
A legnagyobb szegyen,hogy a 80 szazalek fizetősre van felvéve és még így is szarnak az egészbe, mert apu anyu fizeti a feleveket meg alberletet szóval lehet élősködni.
2019. máj. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja meg annyi,hogy a BME gazdasági szakok elég jók állítólag,ott biztos kemenyen szamon kerik a dolgokat de csaj igy van ertelme. Tulajdonkeppen en csak a Corvinusos és BGE-s ismeroseim miatt irom amit irok. Ők is meselik,hogy kb szart se tanulnak...Nem hiába mondjak,hogy lementem csirkefarhatert a piacra aztan veletlen elvegeztem a Corvinust...:)
2019. máj. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!