Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gimnázium vagy Szakgimnázium?...

Gimnázium vagy Szakgimnázium? Többi lent.

Figyelt kérdés

Üdv, Az lenne a kérdésem hogy iskolát szeretnék váltani 9.o és Gimnáziumból szeretnék Szakgimnáziumba menni.


Ha van egy adott szakgimnázium, akkor levehetik róla a "szak" jelzőt? mert attól félek ha átmegyek és gondolnak egyet és visszaalakul sima Gimiért akkor nem érte meg. Van vavlami szabályozás rá? Hány évig nem váltható egy szakgimi sima gimire?


(Bocsi az összeszedetlenségért, csak 23:23 van)

Ha szükséges leírom megint..



2019. máj. 22. 23:23
 1/7 anonim ***** válasza:

A szak”gimnázium” az magyarul szakközép. Gyengébb iskola, ahol gyengébb az oktatás azért cserébe, hogy a legtöbb esetben EZEN A SZINTEN használhatatlan szakmát (közgazdaságtan, informatika stb.) tanítsanak cserébe.


A kormányzati tervek alapján nemhogy fel-, de lefokozva lesznek ezek az iskolák: 5 éves technikummá akarják alakítani őket. [link]

2019. máj. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A változtatások mindig felmenő rendszerben történnek. Tehát akár fel- vagy leminősítik az iskolát, a felvetteknek biztosítani kell azt, hogy az adott képzést befejezzék: akár úgy, hogy az adott suliban még biztosítják az adott oktatást, akár úgy, hogy más, hasonló iskolába irányítják át a diákokat, ahol befejezhetik a tanulmányaikat.


A szakgimik színvonala nagyon változó, jól nézd meg, hova akarsz menni - LEHET jó választás, de bukni is lehet vele...

2019. máj. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

18 éves bátyám hatására gondolkodom iskola váltáson, mert úgyan abba az iskolába járt ahova én (most ballagot) és azt mondja megérné átmentem, mert rendszergazdai szakmára tudnák építeni +érettségim is lenne, rendszergazda szak megvan akkor mennek OKJ programozás, de ugye már bárhová rendszergazdának is jó lennék munka szempontból hisz azt bárhol kereshetnek. Most hogy ezt leírtam szerintetek akkor átmenjek e?

(Rendszergazda szakot ad a szakgimmi)

2019. máj. 23. 15:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Semmit nem ér a rendszergazda papír, nagyon kicsi az igény erre a foglalkozásra, és a fizetés még kisebb.
2019. máj. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem kell rendszergazdálkodást tanulni programozó OKJ-hez, két külön téma a kettő.

Nem tehetnek át egyszerűen nem szakosított tagozatra. Még kilencedikben sem.

2019. máj. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sztem ne menj át!! Sokkal jobb a képzés egy gimiben.

Utána meg ráérsz OKJ-ni.

2019. máj. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem mentem át.
2019. jún. 23. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!