Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2020-ban fogok érettségizni....

2020-ban fogok érettségizni. A harmadik emelt szintű érettségi után is kapok többlet pontot?

Figyelt kérdés
Nekem már 1 emelt szint kötelező, így csak azon felül fogok többlet pontot kapni, de a 3. után is jár még többlet pont ugye? SZTE TTIK kémia szakra akarok menni. Bioszból, kémiából és matekból szeretnék emeltezni.

2019. máj. 27. 07:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia, többletet ponttal max 100pont szerzhető meg. Többletpont szerezhető emelt érettségivel. 50pontot kapsz, ha az emelt érettségid legalább 46%os. Szóval 3 emelt érettségi után 100pontot kapsz. Ha 5emeltet csinálsz, akkor is csak 100plusz pontot kapsz...ugyan ez vonatkozik a nyelvvizsgára is. Ha jól emlékszem 1 középfokú nyelvvizsga 28pontot ér, de ha kettő középfokú nyelvvizsgád van, akkor már csak 40pontot kaphatsz. Egy emelt nyelvvizsga pedig szintén 40pontot ér. Tehát akárhány nyelvvizsgád van, max 40pontot kaphatsz érte.

Szóval többletpontból maximum 100at kaphatsz.

Ha bármilyen kérdésed van a felvételivel, továbbtanulással kapcsolatban, nyugodtan írj. Én is emelteztem bioszból és kemiabol

2019. máj. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, DE, mivel én már 2020-ban érettségizek 1 emelt szint az KÖTELEZŐ, így az után még nem jár a többlet pont, ezért szeretnék további kettőt még, hogy még legyen a +100 pont
2019. máj. 27. 18:11
 3/3 SEHUNTBB válasza:
Mivel nem tudjuk meg hogyan fog jovore alakulni a pontszamitas, lesznek e egyaltalan plusz pontok, igy senki nem tudja neked megmondani.figyeld az infokat, a kormanyzat sem reagalt meg erdemben sajnos erre a kialakult helyzetre. Egyebkent minden szakon meg van adva hogy milyen emeltet fogadnak el, ennek mindenkepp nezz utana mert en szerintem a tiedhez nem fogadjak el a matekot.
2019. jún. 4. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!