Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vélemény a Budapesti Osztrák...

Vélemény a Budapesti Osztrák Iskoláról?

Figyelt kérdés
Én most vagyok 7. -es és nézegettem pár gimit a továbbtanulás miatt. Amúgy az átlagom 4-es felett van kicsivel. Tehát megnéztem az osztrák gimit és egyenlőre jónak tűnik. Én német nemzetiségi iskolából jönnék, tehát azzal sincs semmi gond. Csak annyit kérek, hogy aki oda jár mondjuk előkészítős osztályba, az tudna nekem mesélni az iskoláról, a légkörről, a nehézségéről, a felvételinél számító tantárgyakról, és hogy kb. mennyi esélyem lenne bejutni?

#gimnázium #oszrák iskola
2019. máj. 27. 18:35
 1/2 anonim válasza:
Szerintem egy nagyon jó iskola. Aki kezdőként veszi fel itt a németet az az első pár honapban meghal. Ettől eltekintve az iskola hangulata elképesztően jó. Fel van szerelve az összes terem projektorral géppel és a berendezés is viszonylag új. A felvételinél a reál tantárgyak amiket jobban megnéznek. Szerintem érdemes megpróbálni ide felvételizni mert egy héttel a központi előtt van és a ha mégsem ide akarsz jönni akkor még választhatsz állami iskolák közül.
2020. jan. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Mindenhol szinte csak jókat hallani erről az iskoláról, ez gondolom azért van mert sokszor szülők írnak a gyermekeik helyében. Én ide jártam egy évig és borzalmas volt, hatalmas a nyomás, a tanárok ridegek és távolságtartóak , az osztályközösségről meg le is mondhatunk, mivel az iskola az evi befizetett 700+ ezer forintból (+tankönyv árak +fizetős büfé, nekünk menza lehetőség nem is volt) az iskola évi 3-4 programot tud összehozni, ebből 1 darab említendő amikor Ausztriába külföldre vittek, egyébként olyan programok voltak hogy pl elmentünk a normafára sétálni és saját pénzből vehettünk jégkrémet meg ülhettünk a játszótéren. Az iskola felsőbb osztályaiban sem látszódik annyira hogy lenne egy igazan összetartó közösség, de az én osztályom kifejezetten rossz volt. A tanárok vagy borzalmasan hajtanak vagy egyáltalán nem tanítanak semmit nem tudtam eldönteni hogy melyik a frusztrálóbb. Ez a rendszer is teljesen értelmetlen, hogy 1 év után szétszedik a gyerekeket és új osztályba rakják őket az osztrák általános iskolásokkal akiket pedig 8 év után szednek szét. Rossz volt hallani a többi barátomtól akik másik gimibe jártak hogy miket csinálnak a saját iskolájukban és milyen programjaik vannak. Az osztályban szereztem 2-3 jó barátot pedig nagyon könnyen barátkozom. Akinek nem a tanulás minden az ne válassza ezt az iskolát! Ha viszont valakinek őrülten kell az az osztrák diploma és a tini éveit végig akarja tanulni hajrá.
2022. júl. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!