Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nem szeretem a kémiát van...

Ha nem szeretem a kémiát van esélyem elvégezni a gyógyszerészetit?

Figyelt kérdés

Nem kimondottan szeretem a kémiát, és annyira nem is vagyok jó benne csak átlagos, és az elrugaszkodottabb anyagokat (pályák, mezők) nem is tudom megérteni sokszori elmagyarázásra sem.

A biológiát ellenben nagyon szeretem és nem is vagyok annyira rossz benne.

Az álmom az, hogy doktori címet szerezzek, szerintetek mit csináljak?



2019. máj. 27. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

A gyógyszerészeti tiszta kémia :D


Tanulj akkor biológusnak például :) ezzel is szerezhet doktori címet, ha PhD-zel.

2019. máj. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Gyógyszerész, aki nem bírja a kémiát?

Orvos, aki nem bírja a vért?

Bezzeg a doktori cím az kéne, mi?!

2019. máj. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%

Tanulj jogi doktornak és lesz doktori címed!!

Ha nem érted a kémiát, akkor értelmetlen mind gyógyszerésznek, mind biológusnak tanulni. Nem fog menni !

2019. máj. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Jogi doktorként sem tudna valószínűleg érvényesülni így, mivel ott nem lehet lépecolni, erőteljes a túlképzés, aki nem eléggé jó vagy elszánt az semmire sem megy ma már ezzel a szakmával.

Válassz olyat, ami érdekel és PhD-t csinál, kapsz Dr-t, ráadásul ez az igazi doktori cím. :)

2019. máj. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
18%
A gyógyszerészek az orvosokkal szemben az első diploma megszerzésekor nem kapnak semmiféle doktori címet, annak ellenére, hogy ugyanúgy 5 éves a képzésük, mint a jogon. Egyébként nagyon kemény a kémia a gyógyszerészetin! A Neten online elérhető az Antal-Mátyus féle háromkötetes szerves kémia tankönyv, amelyet gyógyszerész hallgatóknak írtak. Keress rá, töltsd le, olvass bele, és mérd fel magadban, hogy képes lennél-e mindezt megérteni és megtanulni. Ez alapján dönts, mire pályázol. Ha a biológia érdekel nagyon, de úgy érzed, ilyen komoly kémia már nem menne, akkor az agrár területre érdemes lehet gondolnod, mert ott egy fokkal könnyedebb a kémia, mint az orvosin és a gyógyszerészetin.
2019. máj. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

#5


Az egyetem után a gyógyszerészek is már kapnak foglalkozásdoktorit egy ideje, korábban valóban nem kaptak.

2019. máj. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%
2009 óta a gyógyszerészek is kapnak doktori címet és ne haragudj, de baromira meg is érdemlik. A második évemet csinálom a gytk-n és iszonyatosan nehéz. Szeptembertől júniusig állandó tanulás, sok tárgyunk azonos az orvosokkal és együtt vizsgázunk pl élettan. Annyi a különbség, hogy nálunk minden a kémiáról szól és mindent tudni kell. A középiskolai eredményeid alapján nem mondanam, hogy nem tudod a kémiát. 49%-os kémia érettségivel kerültem be, és minden kémia szigorlatom elsőre meglett. Az egyetem egy teljesen más környezet, mást tanítanak és máshogy, jobban el lehet itt sajátítani a dolgokat. Viszont egy dolog: a gytk és az orvosi egy dologban nagyon különbözik; gytk-n heti számonkérések vannak, nekem ebben a félévben 37 zh-m volt 14 hét alatt, szóval ha nem tanulsz minden héten biztos nem jutsz el a vizsgákig.
2019. máj. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

Számodra a gyógyszerész szak kizárva. Iszonyatosan megbánnád, nagyon frusztráló, mikor folyamatosan hülyének érzed magad és semmi sikerélményed sincs.

Válassz olyan szakot, ami valóban érdekel és jó vagy benne, utána lehet doktorizni.

2019. máj. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
82%

"A gyógyszerészek az orvosokkal szemben az első diploma megszerzésekor nem kapnak semmiféle doktori címet, annak ellenére, hogy ugyanúgy 5 éves a képzésük, mint a jogon."


A jogi és gyógyszerész képzés tényleg 5 éves, az orvosi 6+


De hogy a kérdésedre is válaszoljak.

Pont van egy olyan ismerősöm aki betegesen csak és kizárólag a dr cím miatt élt.


Kb. 13 év alatt elvégezte a jogot, nem szakosodott, csak a diplomája van meg, de azt hiszi magáról, hogy ő sza..... a spanyol viaszt.


Ha ezt akarod, akkor ott az unalmas jog.


Ha tényleg dr akarsz lenni (gondolom nem) akkor kb. MINDEN szakon van lehetőség a PHD-ra, azaz, az adott témában dr lehetsz. Pl. matematikus, vagy fizikus, stb.

2019. máj. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!