3szakos tanár létezik?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy egyszakos nincs(bizonyos kivételekkel).


Jövőre érettségizem, földrajz, magyar és testnevelés tanár szeretnék lenni...

SZTE szimpatikus, és találtam magyar-földrajz szakos képzést.


A kérdés tehát:

Milyen módok lennének arra, hogy a testnevelés tanár is lehessek?


Felvehetnék pl. egy földrajz-testnevelés szakot is ? és igy a földrajzot egyszer letudhatnám ?Van erre mód? (tudom elég furán fogalmaztam, de remélem érthető)



2019. máj. 29. 21:29
 1/7 A kérdező kommentje:
Középiskolai tanár szeretnék lenni*
2019. máj. 29. 21:33
 2/7 anonim ***** válasza:
Áruld már el, ez a hármas hogy jutott eszedbe :D amúgy lehetsz ilyen tanár, persze. A menete a következő: elvégzel egy két szakos osztatlan tanárképzést, majd ezt követően egy ún. újabb pedagógus szakképzettség megszerzésére irányuló képzést. És voilá, máris 3 szakos tanár vagy.
2019. máj. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)

Igazából sosem gondoltam még bele... de most ,hogy mondod ,tényleg érdekes 3-as. :D Igazából nem tudom, ezeket szeretem, inkább humán beállítottságú vagyok, szóval magyar-töri bejön. Érdekel a gazdaság és a politika is, a földrajz talán így jött. A tesi meg tesi , mozogni jó :)



Ez amit írtál hány féléves? Tudnál esetleg valami anyagot adni róla ? (felvis link vagy hasonló?én nem találtam:/)

2019. máj. 29. 21:49
 4/7 A kérdező kommentje:

És még ami felmerült bennem:

Ennél számít , hogy érettségizek-e testnevelésből?

2019. máj. 29. 21:51
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

osztatlan képzés nappali 10 félév. van 4+1 illetve 5+1. az 5+1 a középiskolai tanár.

elvégzed ezt a két szakot aztán szerintem levelezőn is tudsz egy harmadikat végezni :)

2019. máj. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én több három szakos tanárt is ismerek. Vannak, akik matek-fizika-infó szakosak. Illetve egy tanár infó-föci-töri szakos volt. Szerintem ők még a régi rendszerben szerezték a diplomát, manapság nem tudom, hogy lehet ilyet csinálni.
2019. máj. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az a gond ezzel, hogy ezt párhuzamosan azért nem tudnád csinálni, mivel ez kapásból 3 különálló kar lenne.

Nehéz lenne összhangba hozni őket. Sőt az új rendszerben kettőre van korlátozva egyből a jelentkezésénél, és a végzésnél is kettőről kapnál diplomát a harmadikhoz újabb képzés kell.


Úgy tudnád megcsinálni, hogy most jelentkezel duális osztatlan képzésre, és amikor már meg van a diplomád (akár közvetlenül a végzés után egyből jelentkezel) akkor egy 2-4 félévessel megcsinálnád a harmadik szakot.

Annyit tudsz még tenni, hogy amíg az első 2 szakot csinálod, addig a harmadik szakod tantervi hálójának megfelelően csinálnál meg pár választható tárgyat, így amikor jelentkezel majd akkor ezeket eltudod fogadtatni nagy eséllyel.

Azt sem tudom mondani, hogy csinálj meg félévente több kreditet és végezzél hamarabb az első kettővel, így spórolva az állami félévekkel a következő 3. szakodhoz...de ugye ez nem működik már mert központilag le van szabályozva, hogy mikor választhatsz majd szint szakosodást, szóval utána meg megint szabályozott, hogy mennyi ideig kell csinálnod... szóval sajnos félévekkel nem fog tudni spórolni.


A régi rendszerben könnyebb volt több szakosnak lenni, mert nem voltak olyan akadályok, mint manapság. Akkor egyből csinálhattál külön újra jelentkezés nélkül több szakot, most nem. Kettő után csak külön jelentkezéssel, külön pénzből lehet csak.


Röviden először akkor kettőt fogsz tudni csinálni, majd ezután a harmadikat külön 2 vagy 4 féléves képzésben. (vélhetően kettő lenne)

2019. jún. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!