Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME gépészmérnök vagy Corvinus...

BME gépészmérnök vagy Corvinus/Bge gazdálkodás menedzsmentre érdemes inkább menni? Melyiket ajánljátok?

Figyelt kérdés
Jövőre leszek 12-es, felsőfokú angol és közép német nyelvvizsgám van.

2019. máj. 29. 22:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
25%
Gépészmérnök ez egyértelmű, viszont kb tízszer annyit kell tanulnod mintha a Corvinusra mennél.
2019. máj. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Ja még annyi hogy indoklást ha lehet írjatok melyiket miért.
2019. máj. 29. 22:52
 3/26 anonim ***** válasza:
53%
Magyarorszagon mernokhiany van, gepeszmernokkent barmelyik nagyobb varosban elhelyezkedsz.
2019. máj. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló egy kicsit elhamarkodottan írt.

Ha neked a nyelvek jól mennek, az nyilván egy extra érv a közgazdaság mellett. Viszont mindkét szakhoz közeli barátságban kell lenned a matematikával, ha nem akarsz szenvedni az első 2-3 félévben. Mindkét diplomával nagyon gyorsan munkát találnál, itt láthatod, várhatóan milyen kilátásokkal:

Gépészmérnök - [link]

Gazdmen - [link]

Közgázon tanulok, de sok műszakissal ellentétben én nem védem meg foggal-körömmel a saját szakjaimat a másikkal szemben. Az adatok szerint többet tudsz keresni a gépészmérnökivel. Viszont abban nem vagyok biztos, hogy az időben haladva ezt az előnyt a műszakis pályán meg tudnád tartani. Nézd meg például a közgázos és műszakis mesterképzéseket, már zár az olló, és a dolgozó mérnöknek azért jó eséllyel közgazdász, üzletember a főnöke. (Vagy ha nem, akkor annak a főnöke.)

Ha végképp nem tudsz dönteni, akkor a matek után döntsön ez: fizika vs nyelvek. Egyébként közgázon is lehet jól keresni:

Gépészmérnök mester - [link] 480.000

Biztosítási és pénzügyi matek mester - [link] 525.000

2019. máj. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Nincs gondom a matekkal meg a fizikával , de különösebben nem "vonzódom" hozzájuk :D. Nyelveket könnyen tanulom.
2019. máj. 29. 23:47
 6/26 anonim ***** válasza:
Hat akkor tenyleg nem neked valo a gépészmérnöki :D
2019. máj. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
17%
Ezt a nagyon könnyen munkat talalsz dolgot annyira nem tudom megerositeni. Unokatesom gazdment végzett és ő mondta nekem hogy a mekibe tudott volna elhelyezkedni az alapszakkal (videken). Nem akarok versenyezni isten ments, csak mondom hogy gépészmérnökkent biztosan el tudsz helyezkedni barhol. Nezz ra az allashirdetesekre es latod mennyi gepeszmernokot keresnek. Ilyen szelsoseges peldakkal meg szerintem felesleges dobalozni,hogy majd főnök lesz belole ha elvegzi...Ismerek jo par olyan vallalat igazgatot akik maguk is gepeszmernokok. Volt osztalytarsam is a Corvinusra jart pont erre a szakra és ő is csak Pesten tudott elhelyezkedni, azt mondta videken nagyon nehez. Vannak ennel jobb gazdasagi alapszakok is velemenyem szerint.
2019. máj. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Hát attól kicsit félek hogy elég lélekölőnek érezném ha egész nap matekoznom meg fizikáznom kéne. De am nincs vele gondom egy bizonyos mértékig 4es 5ös vagyok belőle.
2019. máj. 30. 00:05
 9/26 anonim ***** válasza:
69%
Hat BME helyett én inkabb Győrbe mennek gepeszmernokire,mert valamivel konnyebb es ugyanugy elhelyezkedsz vele. BME-n nagyon sok az elmelet meg a szopatas... mondok egy példát: Van egy ketoldalas derivalo integralo tablazat es azt peldaul ott egyáltalán nem hasznalhatod, hanem fejbol kell vagni aminek gyakorlatban igazabol semmi ertelme csak jól lehet vele szopatni a hallgatokat. Egyébként ha gimiben 4-5os vagy beloluk az boven eleg,ugyis egyetemen tanulod meg a dolgokat. Az egyszer biztos,hogy gépészmérnökivel mellé nagyon nem nyulhatsz! Viszont készülj fel arra, hogy joval nehezebb elvegezni mint egy gazdasagi szakot. Lehet ezzel vitatkozni,de minden kozgazos ismerosom el van ajulva,hogy nekunk mennyit kell tanulni mernokin. Meg igazabol latom mit csinalnak, nem szakadnak meg... :D Nyilvan ott is kell tanulni,de joval kevesebbet.
2019. máj. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Csatlakozok azokhoz akik a mérnökit javasolják. Az mindig kell és átlagban jó a fizetés. Gazdmennel hát...talán egyszer. De akkor nagyon feküdj rá a nyelvekre, anélkül esélyed sincs jó életre. A mérnöki sokkal nehezebb, de jobban megéri azt mondom.
2019. máj. 30. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!