Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanítóképzőn műveltségi...

Tanítóképzőn műveltségi terület választása?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtam, hogy mi lenne a legcélszerűbb. És belezavarodtam, teljesen elbizonytalanodtam.

Részemről teljesen kézenfekvő, hogy a matematikát választanám, de vajon jó ötlet-e? Nem jobb ötlet-e mondjuk egy testnevelő irány? Talán több lehetőség van benne.


Kíváncsi vagyok, hogy ki mennyire elégedett a műveltségi területével, választana-e mást, ha újra kezdené?



2019. máj. 30. 10:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg teljesen a te döntésed, célszerű azt, amelyiket a legjobban szereted :) illetve időben jelentkezz a művterre, mert (úgy emlékszem) a jelentkezési sorrend is számít, ezáltal az is döntő, hogy bekerülsz-e arra vagy sem (ha mégse, akkor az első félév végén tudsz váltani, mivel a művteres tárgyak csak a második félévben kezdődnek).

Szóval szerintem válaszd a matematikát, ha azt szeretnéd, hisz kb minden műveltségterületnek kb ugyanannyi +művteres tárgya van, illetve ha szereted nagyon :)

Én jelenleg éneken vagyok (erre kellett külön felvételi is), egyáltalán nem bántam meg: szeretem a zenét, az éneklést. És így a művteren belül is hasonló érdeklődésű csoporttársaim vannak, ez a pluszpont rá :D

2019. jún. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Csak belegondoltam, hogy mondjuk egy testneveléssel azért többet lehet kezdeni, mint egy matekkal, ami merőben más alsóban, mint mondjuk 5-6.-ban (hatalmas a szakadék a tizesátlépéses összeadás és a koordinátarendszerek között). Persze a mozgás is, csak ott több a lehetőség benne. Úszásoktatás, kirándulások/szabadidős tevékenységek, dsk... A természetismeret még ami közel áll hozzám, abba is egy csomó minden belefér...

(csak hát, szívem csücske a matek)

2019. jún. 2. 19:07
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Minden tárgyból lesz tantárgypedagógia (mivel minden tárgyat tudnod kell tanítanod alsóban), szóval lesz izgalom mindenhol; szerintem akkor mérlegeld azáltal, hogy melyik tárgy megy a legjobban (mert ugye lesznek szakos tárgyaid pluszba, gondolom a tantárgypedagógia mellett algebra, stb.)


(Én is pl nagyon szeretek tesit tartani, mégis ének-műves vagyok :D )

2019. jún. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Hát majd kiderül, hogy egyáltalán mik közül lehet választani (meg hogy egyáltalán indul-e a szakom)

2019. jún. 3. 13:56
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha felvesznek, akkor infó művteret választok. Bár még mindig nem látom át teljesen miért is lesz jó ez 😂
2019. jún. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

No, ezt nem is tudom, hogy nálunk idén infót lehet-e választani. Gondolom ez majd ott derül ki a suliban év elején.

Lényegében a kedvelt irányok megvannak, szóval az egyik majd csak betalál :D

2019. jún. 5. 08:51
 7/15 A kérdező kommentje:

Megoldódott a dilemmám. Szeptembertől nem indul matematika művter a suliban.


Szóval marad a természetsimeret, tesi és vsz az informatika gondolkodtat még el.

2019. jún. 5. 11:02
 8/15 A kérdező kommentje:
2019. jún. 5. 11:09
 9/15 anonim válasza:
A nyelveket mi vesszük fel magunknak? úgy értem, ha én például majd angol és német műveltségi területet szeretnék választani, a korábbi években van lehetőségem arra,hogy mind a két nyelvet tanuljam? Olyan órát veszek fel magamnak tárgyfelvételkor, amilyet szeretnék, vagy ez hogy működik?
2020. máj. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Őm hát jelentkezéskor meg kell adni, a nyelvet, mert a felvételi vizsgán volt, nyelvi felmérő. De, hogy milyen órákat vehetsz fel nem tudom... Nekem sajnos nem jött össze, nem vettek fel :( így átmentem informatika karra :D ott olyan órákat vehetsz fel, amik a mintatantervben vannak. +1-2 órát
2020. máj. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!