Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az óbudai egyetem gazdaságinfo...

Az óbudai egyetem gazdaságinformatikus bsc, és mérnökinformatikus bsc szakok között mi a különbség (csakmert a tanterv nagyon hasonló), és melyik a nehezebb?

Figyelt kérdés

2019. máj. 30. 20:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Így általánosságban, egyetemektől eltekintve azt mondanám, hogy hasonló a két szak, csak az egyiken mérnökis tárgyak vannak beleértve fizika, elektronika stb, míg a másikon, gazdinfón meg ezeket a tárgyakat kidobják és helyettesítik gazdasági tárgyakkal. De ha nem általánosítunk, hanem nézzük minden egyes egyetem szokásait, akkor kezd bonyolultabb lenni a helyzet.


Én miután elvégeztem a gazdinfót majd másik szakon továbbtanulás után volt csoporttársam aki ugyanott végzett csak másik IT-s szakon, összehasonlítottuk a tárgyainkat, én szinte teljesen azonos volt a két-teljesen más néven futó szak, csak éppen nekem volt évi +2 gazdasági tárgyam, míg neki valamiféle general IT tárgya. Mondjuk ez nem Magyarországon volt, de azért leírtam, hogy ilyen is megeshet.


Linkelnéd a két tanmenetet?

2019. máj. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem szóló írta, tényleg így van, hogy gazdinfon a mérnöki tárgyak helyett gazdasági tárgyak vannak lényegében. Most mérnökinfora járok és gondolkoztam, hogy átmegyek gazdinfora, de mivel a mérnöki tárgyaimból már csak 1 hiányzik, így nincs értelme igazából... :D

Továbbá OE-n a mérnökinfon konkrétan egy helyen van minden tárgyad, míg gazdinfon 2 egymástól 30 percre lévő kar között kell rohangálnod, mivel a Keleti karhoz tartoznak, de az info-s tárgyakhoz alkalmas termek meg a NIK-en vannak.

Nehézség: Attól függ, hogy neked mi a nehezebb.

2019. jún. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!